Online Destek

     

EN ÇOK TERCİH EDİLENLER
ABANT CENNETGÖL KONURALPBE T...
ESKISEHIR TURU
GÜZELDERE (GÖLLER- ŞELALEL...
GÖLYAZI-CUMALIKIZIK-TRİLYE-...
ALAÇATI EFES ŞIRINCE TURU
YEDİGÖLLER GÖLCÜK YAYLASI...
ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU

YÜRÜYÜŞ VE GÜNÜBI...
ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU
GÖLYAZI-CUMALIKIZIK-TRİLYE-...
YUVACIK AYTEPE TURU
GÖYNÜK-TARAKLI
EDİRNE TURU
ŞİLE AĞVA POLONEZKÖY-SAKL...
YEDİGÖLLER GÖLCÜK YAYLASI...
MASUKİYE- HARIKALAR SAHİLI-...
LONGOZ TURU
ESKISEHIR TURU
RAFTİNG MELENDE TURU
GÜZELDERE (GÖLLER- ŞELALEL...
CUMALIKIZIK - SAİTABAT ŞELA...
ODAYERİ TORKUL GÖLETİ TORK...
İZNİK - MUDANYA - TİRİLYE
FENER- BALAT TURU

YURT DIŞI TURLARI
YUNANİSTAN TURU
BOSNA HERSEK TURU
BALKANLAR ÜÇ ÜLKE MAKEDON...
5 ÜLKE BALKAN TURU
THASSOS ADASI TURU
PRAG VİYANA BUDAPEŞTE ORTA...

KÜLTÜR DOGA VE YÜRÜ...
ABANT-CENNET GOL TURU
KIBRISCIK-ABANT-TURU
AYVALIK KAZDAĞLARI TURU
BOZCAADA-GÖKÇEADA-ASSOSI TU...
VAN KARS ERZURUM AĞRI D.BEYA...
SAFRANBOLU-AMASRA İNKUM FİL...
KAPADOKYA TURU
KAPADOKYA TURU
DİPSİZ GÖL-SİNEKLİ YAYLA...
ESKİŞEHİR KUTAHYA FRİG VA...
BEYPAZARI NALLIHAN SEBEN KIBR...
AYVALIK-BOZCAADA KAZDAGLARI T...
ABANT GÖLCÜK GÜZELDERE S...
BOYDAN BOYA 10 GÜN KARADENI...
KARADENIZ BATUM TURU 6 GÜN ...
GAP TURU 5 GÜN
ESKİŞEHİR-ODUNPAZARI KÜLT...
KARADENİZ BATIDAN DOĞUYA A...
SAFRANBOLU AMASRA TURU
GİZEMLİ LİKYA TURU
GÖKÇEADA & BOZCAADA TUR...
KUTAHYA ESKİŞEHİR SÖĞÜT...
DİDİM KUŞADASI ŞİRİNCE
EFTENİ-KONURALPBEY-AKCAKOCA-...
SİNOP-ERFELEK-GERZE-KASTAMON...
ÇEŞME FOÇA BERGAMA SIRIN...
ALAÇATI EFES ŞIRINCE TURU
LAVANTA ISPARTA SALDA SAGALAS...
KIZ KALESİ MERSİN TARSUS ...
ORTA ANADOLU TURU SİVAS ELAZ...
İZNİK GÜN BATIMI ŞENLİĞ...
ALAÇATI-BİRGİ - ÇEŞME O...
SALDA PAMUKKALE LAODIKYA Hİ...
CESME--ALACATI-FOÇA-BERGAMA

ALIŞVERİŞ SEPETİ
Şu anda sepetiniz boş

DOĞU ANADOLU VAN-KARS-ERZURUM KÜLTÜR DOGA VE YÜRÜYÜŞ TURLARI
Tur Kodu : DOGU
Bölge : DOĞU ANADOLU
Süre : 5 gün
Ulaşım : OTOBÜS
Fiyat : 950.00 TL
Tur Otelleri Herhangi bir otel belirtilmemiş.
Kalkış Noktaları
18:00 BAKIRKÖY : ESKİ İNCİRLİ BOYNER MAĞAZASI ÖNÜ
19:00 KADIKÖY : EVLENDİRME DAİRESİ ÖNÜ
20:00 İZMİT : HALKEVİ KARŞISI
  Tur Programı
 

1 nci GÜN: ERZURUM: SARIKAMIŞ :

Siz Degerli konuklarımızla, Sabah hava alanında buluşma ERZURUM Havaalanına iniş ve Serbest kahvaltı ardından Türkiye`nin en yüksek rakımlı ili olan sonra Erzurum gezimize başlıyoruz. Erzurum\'da ilk olarak şehrin askeri valisi Hoca Cemalettin Yakut 1310 yılında yaptırılmış Yakutiye Medresesi\'ni geziyoruz. Ardından mimari özelliklerinden XIII. yüzyıl sonlarında veya XIV.yüzyılın başlarında yapıldığı sanılan Çifte Minareli Medrese\'yi sonrasında en büyüğünün Emir Saltuk\'a ait olduğu ve XII. yüzyılın sonlarında yapıldığı sanılan 3 Kümbetleri geziyoruz. (Öğle yemeği çağ kebap)Gezilerimiz sonrasında Rüstem Paşa Kervansarayı diğer ismi ile Taşhan\'a giderek yakınlarımıza Otludan yapılmış hediyeler alıyoruz. 1890 yılında yaptırılmış, 1915/1916 yıllarında Alman Konsolosluğu olarak kullanılan ve 1984 yılında ziyarete açılan Atatürk Evi\'ni gezdikten sonra. Pasinler ve Horasan\'ı geçip Sarıkamış\'ta 60.000 şehidimiz adına yapılan Anıtı görüyoruz ve sonrasında Kars\'a varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. ( KARS )


2 nci GÜN : ANİ HARABELERİ . IĞDIR DİGOR – İSHAK PAŞA SARAY :

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra, , Ocaklı köyü\'ne doğru yola çıkıyoruz. Ocaklı köyü\'nde Ermenistan ile sınırımızı oluşturan Arpa Çayı\'nın yanında kurulan Ani Harabelerini gezmeye başlayacağız. Yıkık Minare, Ani Katedrali, TigranHonents Kilisesi, Öğle yemeğimizi Türk istilası sonunda yapılan ve dolayısıyla Anadolu\'nun ilk Camisi Manucehr Camii\'ni gezdikten sonra Ermeni Kars\'a 12 Havariler Kilisesi\'ni göreceğiz. Digor üzerinden Iğdır\'a varıyoruz. Iğdır Ermeni Mezalimi Müzesi gezimizin ardından muhteşem Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubayazıt\'a varıyoruz.inşası 99 yıl süren ve Mehmet Paşa tarafından 1784\'te bitirilen İshak Paşa Sarayı\'nı tanıyoruz. Saray gezimiz sonrasında otelimize. akşam yemeği ve Konaklama otelimizde. ( DOĞU BEYAZIT)

3 ncü GÜN: TENDÜREK DAĞI - NEMRUT KRATER GÖLÜ :

Bugün turumuzun en yoğun günü, Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında erken hareketle yola çıkarak.Tendürek Dağı\'nı aşarak Bend-i Mahi Çayı üzerinde yer alan Muradiye Şelalesi\'nin güzelliğini anılarımıza ekledikten sonra,Balık göçü incikefalı göçünü izledikten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Öğlen yemeği ve Yemeğin ardından Gezilerimiz sonrasında . Ahlat\'a ulaşıyoruz. Ermenilerin “Şaleat” ,Süryanilerin “Kelath”, Arapların “Hil\'at” dedikleri Ahlat\'a varıp,Selçuklu mezarlarını göreceğiz. 1481 yılı ramazan ayında ölen Melik Bayındır Bey ibni Rüstem\'e ait olan Emir Bayındır Kümbeti, Karakoyunlu Emir Ali kızı Erzen Hatun için 1396-1397\'de yaptırmış Erzen Hatun Kümbeti ve sonrasında 12.yy başından 16.yy\'ye kadar tarihlenen muhtelif tiplerde takriben bin kadar mezar taşı bulunan Meydan Kabristanı\'nı gördükten sonra bizi bekleyen minibüslerimizle Türkiye\'nin en büyük krater gölü olan, adını Babil Hükümdarından alan 1441 yılında faaliyete geçen Nemrut Krater Gölü\'ne çıkıyoruz. Doğanın eşsiz güzelliğini seyreyledikten sonra Tatvan\'a ulaşıp Akşam yemeği otelde (TATVAN)

4 ncü GÜN : GÜN AHLAT-NEMRUT KRATER GÖLÜ - GEVAŞ - AKDAMAR ADASI ;

Sabah kahvaltımızı, Otelde aldığımız kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak Van gezisine başlıyoruz. İlk olarak Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış Van Kalesi\'ni geziyoruz. Hosap kalesi,Çavuştepe Kale gezimiz sonrasında dünyaca meşhur Van Kedilerinin koruma altına alındığı Kedi Evi\'ni gezerek programımıza devam ediyoruz. Yemeğin ardından Akdamar Adasına gidiyoruz. Gevaş\'a varıp teknemize binerek Akdamar Adası\'na doğru yola çıkıyoruz Akdamar Adasına vardığımızda Gagik Kilisesi\'ni göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından konakladığımız otele varış Akşam yemeği otelde (VAN)

5 nci Gün: VAN ;
Otelde Kahvaltı sonrası hareketle..dileyen konuklarımız meşhur Van Kahvaltıcılarında yapabilirler Ardından Halı ve Kilim deyince Doğu Anadolu\'nun açık ara öne çıktığı ve bölgedeki en güzel örnekleri görebileceğimiz Kilim Atölyesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında uçuş saatine göre zaman kalırsa şehirde kısa bir mola veriyor ve ardından buluşarak Havaalanına doğru yola çıkıyoruz konuklarımızı Doğu Anadolu\'nun Gizemli Tarih ve Doğal güzelliklerinin görmenin mutluluğuyla Van Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşarak ayrılıyoruz.

 
  Kurallar
 

GENEL BİLGİLER :
*Turumuz hava alanından alınıp hava alanına kadar süren 4 gece 5 günlük yukarıda bulunan tur programını kapsamaktadır.
*ulaşım \\\\\\\'lar bölge ile sınırlıdır.
*Uçak bilet\\\\\\\' lemelerinde acenta\\\\\\\'mız yardımcı olmaktadır r
* Çocuk fiyatları iki yetişkin yanında konakladığı taktirde geçerlidir.
* Üç kişilik odalarda üçüncü yatak diğer yataklar ile aynı standartlarda olmayabilir.
* 4 Yaş altı çocuklara yatak ve yemek verme mecburiyeti yoktur. 3 yaş ve üzeri çocukların koltuk almaları zorunludur.
* Gezi hareket tarihinden 30 gün önce yapılan iptallerde alınan ücret nakitse kesinti yapılmadan geri iade edilir, kredi kartı ile ödeme yapıldıysa banka komisyonu kesilip kalan bakiye iade edilir, 15 gün önce yapılan iptallerde gezi bedelinin % 25‘ i kesilip gerisi iade edilir veya başka bir gezi için saklanır, 7 gün kala yapılacak iptallerde herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Kayıt yaptıran misafirlerimiz bu şartları kabul etmiş sayılır. Keyfi iptaller ve vefat dışındaki iptaller kesinlikle kabul edilmez.
* Acente, yeterli kişi sayısı oluşmadığı taktirde haber vermek koşulu ile turu iptal etme hakkını saklı tutar.
* Otellerden hareket saatleri ve program akışında meydana gelebilecek değişiklikler tur rehberi tarafından ayarlanacaktır.
* Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası özel dizayn minibüsle, 15-29 kişi arası lüks küçük otobüs (midibas), 29 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik özel Turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.
* Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir.
* Acente, aynı standartta veya üst standartta olmak koşuluyla otel değiştirme hakkını saklı tutar.
* Bilindiği gibi müze ve ören yeri giriş ücretleri; öğrenci, öğretmen ve emekliler için farklıdır. Ayrıca bazı yaşlı konuklarımız her ören yerini gezememektedir. Dolayısıyla bu ücretler tur bedeline yansıtılmamakta ve konuklarımızın statülerine veya yaşlarına göre ödeme yapmaları uygun görülmektedir. MÜZE KART 1 yıllık kişi başı 40.-YTL olup, Acentemizden ücret karşılığı temin edebilirsiniz.
* Acentemiz, kesin kayıt tarihine kadar ürün fiyatlarındaki artış vs. nedenlerle ürün fiyatlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
UNUTMAYIN !! Nüfus cüzdanı, sağlık karnesi, düzenli alınan ilaçlar, ağrı kesici, mide hapları, yağmurluk, fotoğraf makinesi, kamera, diş macunu, diş fırçası, şampuan, yürüyüş ayakkabısı, mevsimlik giyecekler, el feneri, görüntü cihazları, yedek pil ve film bulundurmanız önerilir.
Turlarımıza katılan tüm konuklarımız TÜRSAB SEYAHAT GÜVENCE POLİÇESİ kapsamında sigortalanmaktadır.

DİKKAT!! 1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, klüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

 
  Tura Dahil olanlar
 

• Otelde;4 Gece- 5 Gün Yarım Pansiyon Konaklama (4 Akşam Yemeği, 4 Sabah Kahvaltısı)
• Seyahat sigortası
• Programda belirtilen
tüm Çevre Gezileri
• Otobüs Ulaşımı(Van-Erzurum arası)
AHTAMAR ADASI Tekne turları,
• Rehberlik Hizmeti,

 
  Hariç Olanlar
 

• Öğle yemekleri.
• Müze Ören Yeri Girişleri
• Oteldeki Ektralar
• Tüm İçecekler
• Özel Harcamalar
• İhtiyaç Duyulduğunda minibüs
• Nemrut Kratergöl Minibüs ücretleri.
* Gidiş-Dönüş Uçak biletleri.

 
Ana Sayfa | Oteller | Turlar | Üye Girişi | Şubeler | Şirket Profili | Gizlilik ve Güvenlik | İletişim
Her Hakkı Saklıdır. PayTur Seyahat Acentesi @2004-2010