₺ 0,00
Rezervasyon Yap

Gökova’dan Kekova’ya, Karia’dan Likya’ya Antik Medeniyetler

Created with Sketch. Gökova, Akçapınar, Ula/Muğla, Turkey
Puan Verilmemiş

Süre

3Gece-4Gün

Tur Tipi

Özel Tur

Toplam Kişi Sayısı

Sınırsız

Diller

___

Genel Bakış

Gezilecek Yerler: Gökova – Azmak Çayı – Datça – Kızkumu Plajı – Marmaris – Dalyan – İztuzu Plajı – Ölüdeniz – Saklıkent – Kaş – Kalkan – Kekova (Batık Şehir)

Sizi Nereden Alalım?

20:00 İncirli: Ömür Plaza Önü

20:30 Mecidiyeköy: Yapı Kredi Bankası Önü

21:00 Kadıköy: Evlendirme Dairesi Otopark Önü

21:15 Maltepe: Maltepe Köprüsü (Ankara Yönü)

21:30 Kartal: Kartal Köprüsü (Ankara Yönü)

21:45 Çayırova: Çayırova McDonald’s Önü

22:00 İzmit: Eski Valilik Karşısı

Daha fazla göster

Tur Programı

Hareket: Cuma
Gökova'dan Kekova'ya, Karia'dan Likya'ya Antik Medeniyetler turumuz için siz değerli misafirlerimizi belirlenen noktalardan alarak İstanbul - İzmit - Bursa - Balıkesir - Manisa - İzmir - Muğla yolu üzerinden gerekli molaları vereceğimiz gece yolculuğumuza başlıyoruz.

Yolculuğunuzun rahat ve konforlu geçmesi ve otele girmeden gezilere başlayacağımız için, bol ve spor kıyafetler ile topuksuz, tercihen spor ayakkabısı giymenizi tavsiye ederiz.
1.Gün: Cumartesi : Azmak Çayı - Gökova Körfezi Tekne Turu - Marmaris
Sabah yol güzergahında alacağımız (ekstra) kahvaltı sonrasında, Gökova’ya hareket ediyoruz. Burada pancar motorunun ritmik sesi eşliğinde Azmak Çayı’ndan denize doğru bir gezinti yapıyoruz. Azmak Çayı Tekne Turumuz süresince suyun 5 metre altındaki flora ve faunayı görme olanağı buluyoruz. Daha sonra Akyaka’ dan Gökova Körfezi’nin koylarını göreceğimiz ve yüzme molaları vereceğimiz tekne turu için teknemize yerleşiyoruz (Öğle yemeği teknede alınacaktır). Tekne dönüşünde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde: MARMARİS
2.Gün: Pazar : Datça - Kızkumu - Marmaris
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Datça’ya hareket ediyoruz. Adı Can Yücel ile özleşmiş Eski Datça’ya varıyoruz. Eski Datça’da Taş Binalar arasında yürürken Can Yücel’in Evini görme olanağımız var. Eski Datça ziyareti sonrası, Datça’ dan ayrılarak Orhaniye Kız Kumu koylarında vereceğimiz yüzme molamızın ardından, otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama: MARMARİS
3.Gün: Pazartesi : Köyceğiz - Dalyan - İztuzu Plajı - Fethiye
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız Köyceğiz, burada göl kenarında kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra Dalyan’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Dalyan, Karia Uygarlığı’nın önemli kentlerinden biri olan (Kaunos Antik Kenti) içinde barındıran, bugün ise balık kapanlarıyla meşhur Dalyan Kasabasından Dalyan Tekne Turumuza (1. Tekne Turu ) çıkıyoruz. Sazlıklar arasından geçerek M.Ö. 4. yy tarihlenen Dalyan’ın simgesi Kaunos Kral Kaya Mezarlarını görüyoruz. Caretta & Caretta Kaplumbağalarının Akdeniz’deki en önemli üreme alanı olan İztuzu Plajında ki yüzme molasının ardından otelimize yerleşmek üzere Fethiye’ye hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde: FETHİYE
4.Gün: Salı : Kayaköy - Belcekız - Ölüdeniz Tekne Turu
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası önce bir zaman Rumların yaşadığı bir köy olan ancak 1927 yılından bu yana kimsenin yaşamadığı eski bir köy olan Kayaköy’ü (Levissi) ziyaret ediyoruz. Buradan Belcekız Plajına geçiyoruz ve Ölüdeniz tekne turuna katılıyoruz. Birbirinden güzel koy ve adalarında yüzme olanağı bulabileceğimiz maviyi ve yeşili bir arada görmeye doyacağımız tekne turu dönüşünde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama: FETHİYE
5.Gün: Çarşamba : Saklıkent - Kalkan - Kaş - Kekova Tekne Turu - İstanbul
Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası, Eşen çayı üzerinde bulunan SAKLIKENT’e doğru yola çıkıyoruz. Kanyon gezimizin ardından Patara - Kalkan – Kaputaş Plajı – Kaş güzergahı üzerinden Üçağız’ a geliyoruz ve Kekova tekne turu için hazırlık yapıyoruz. Burada Kekova Tekne Turumuza başlıyoruz. (Öğle yemeği teknede alınacaktır) Bu turda önce Likyalılar dönemine ait kaya mezarlarını (lahitler) ve yarım ada üzerinde bulunan KALE köyünü (SİMENA) görüyoruz, buradan sonra Kekova Adasına geçiyoruz ve batık şehri fotoğraflıyoruz aynı zamanda teknelerin camlı bölmelerinden şehrin su altındaki kalıntılarını görme imkanı bulacaksınız. Son olarak TERSANE koyu dediğimiz batık şehrin bir parçası olan Kekova plajında yüzme molası verdikten sonra Üçağız limanına dönüşe geçiyoruz. Bu molanın ardından Burdur, Afyon, Kütahya, Bilecik, Sakarya, Kocaeli üzerinden İstanbul’a hareket ile aldığımız noktalara sizleri bırakarak başka bir Pay tur Organizasyonunda görüşmek dileklerimiz ile sizlerden ayrılıyoruz.
Not:
Pandemi sebebiyle hafta sonu kısıtlamasından muaf olunabilmesi için 20 yaş altı ve 65 yaş üstü misafirler için seyahat izin belgesi alınması gerekmektedir. Bu sebeple bu yaşları kapsayan misafirlerin acentamıza başvurması gerekmedir.

Belirtilen tur ücretimiz çift kişilik oda da kişi başı ücreti olup, turumuza tek kişi katılmak ve otelde tek kişi konaklamak isteyen misafirlerimiz için tek kişi (single) fark ücreti artı 300TL'dir.

Fiyata Dahil & Hariç Hizmetler

 • Gidiş - Dönüş Ulaşım
 • 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otelde 4 Adet Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 4 Adet Açık Büfe/Set Menü Akşam Yemeği
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Kişiye Özel Hijyen Kiti
 • TÜRSAB Seyahat Sigortası
 • Tekne Turları ve Teknede Alınan Öğle Yemekleri
 • Tekneler Dışında Alınan Öğle Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri / Müze Kart
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tur Lokasyonu

Created with Sketch. Gökova, Akçapınar, Ula/Muğla, Turkey

SSS

Önemli Bilgilendirme / Tur Esnasında
Tur esnasında yaşanabilecek Resmi ve İdari tatillerdeki yoğunluğa bağlı beklemeler; Müze ören girişleri, Restoranlar, Feribot, Köprü, Araç Trafiği gibi mücbir sebeplerden dolayı Acentemiz Rehber, Tur Lideri Sorumlu değildir.

Tur sırasında ihtiyacınız olabilecek malzemeleri (mevsimlik kıyafetler, yedek tişört – çorap vb. ayrı bir sırt çantası, poşet vb.) bir şeyin içinde her zaman yanınızda bulundurunuz.

Herhangi bir ihtiyacınızda lütfen rehberinize danışınız ve tavsiye alınız.

Herhangi bir probleminizde (sağlık, ilaç temini vb.) lütfen rehberinize bilgi veriniz.

Rehberinizin uyarılarını, ören yerlerinde olan uyarı tabelalarında olan uyarı ve dikkat çekilmesi istenilen noktaları lütfen dinleyip okuyunuz.

Grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.

Turlarımız; otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez ve bu hizmetlerden herhangi birinin ya da bir kaçının kullanılmaması halinde ücret iadesi söz konusu değildir.

Otel konseptine veya doluluk oranına göre yemekler set menü olabilir.

Çocuk indirimleri iki (2) yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklara otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
İptal - İade Detayları
Tüketicinin satın almış olduğu paket turu tek taraflı olarak iptal etmek istemesi halinde; Paytur Turizm’in sözleşme imzası ile birlikte tüketiciye verdiği tur programında belirtilen özel şartlar öncelikli geçerli olmak üzere;
a) Turun başlangıç tarihine 28 gün kalaya kadarki iptallerde cezasız tam iade alır.
b) Turun başlangıç tarihine 21 gün kalaya kadarki iptallerde tur ücretinin %25’ini,
c) Turun başlangıç tarihine 14 gün kalaya kadarki iptallerde tur ücretinin %50’sini,
d) Turun başlangıç tarihine 7 gün kalaya kadarki iptallerde tur ücretinin %75’ini,
e) Turun başlangıç tarihine 0 gün kalaya kadarki iptallerde tur ücretinin tamamını ihtara gerek kalmaksızın defaten ödemeyi tüketici ve aynı sözleşme içerisindeki diğer katılımcılar kabul ve taahhüt eder.

Ancak, paket tur iptallerinde taşımacı havayolu ise havayolunun uyguladığı cezalar da hesaba katılır. Biletleme yapıldıktan sonra kesinlikle ücret iadesi yoktur.

Tüketici satın almış olduğu paket turu veya otel konaklamasını başka bir isme devredebilir ancak taşıyıcı tüzel kişiliklerinin ve konaklamacı tüzel kişiliklerinin kuralları göz önüne alınır. Devralan, sözleşmede imzası olmasa bile aynı şartlarda sözleşmeyi kabul etmiş sayılır. Yurtdışı paket turlarda vize gerekli ülkelerin elçilik kuralları da aynı şekilde göz önüne alınır. Ayrıca devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Devralan, sözleşmede imzası olmasa bile iş bu sözleşme hükümleri ile aynen bağlıdır. Uygulamalarda acente aracı konumunda olduğu için ana hizmet tüzel kişilikleri (Taşımacı ve konaklamacı)nin iptal ve iade kuralları geçerli olup, acente tüketici aleyhine üzerine düşen sorumluluğu yerine getirir.

İptal iade güvence paketi ücreti her tur için gün sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu paketi satın almak istediğinizde rezervasyon sırasında personelimize bildirmeniz gerekmektedir. Turlarımız minimum 16 kişi katılım olması halinde kesin kalkışlıdır. Mücbir sebepler veya Turumuzun 16 kişi altında kalması durumunda acente turu en yakın tarihe erteleme hakkını saklı tutar. Tarih uygunluğu olmayan misafirler turlarını veya acentenin düzenlediği eş değer turları bir yıl boyunca açık tarih şeklinde kullanabilir. İptal iade sigortası dışında da kesinlikle iade yapılmaz. Rezervasyon yapan tüm misafirler bu turun kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılır.
Diğer Tur Bilgileri
Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.

Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.
Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden PAYTUR kesinlikle sorumlu değildir.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.

Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz PAYTUR temsilcisi tarafından bilgilendirilir.
Öneriler
Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.
1618 No'lu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
1618 No'lu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TÜRSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle satın alınan paket tur hizmetinin verilememesi halini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Ferdi Kaza ve Mali Mesuliyet Sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)
Program Kopyalama ve Yayınlama
Bu tur programı, Paytur Turizm tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması ve yayınlanması suç oluşturur. Tüm hakları Paytur Turizm’e aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Paytur Turizm sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılır. Tur programımız, 6502 sayılı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

Yorumlar

0/5
Puan Verilmemiş
Toplam Oy yok
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Berbat
0
Toplamda 1 - 0 / 0 gösteriliyor

Bir değerlendirme yazın

Created with Sketch.
itibaren ₺ 0,00

Geri Bildirim

Organize eden

paytur

Üyelik tarihi: 2019

1 Değerlendirmeler

Bunları da beğenebilirsiniz

Sohbete başla
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?