₺ 1.900,00
Rezervasyon Yap

Mart’ta Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Turu

Created with Sketch. Erzurum, Turkey
Henüz Oylanmadı
Created with Sketch.

Süre

4Gece-5Gün

Created with Sketch.

Tur Tipi

Özel Tur

Created with Sketch.

Toplam Kişi Sayısı

20 kişi

Created with Sketch.

Diller

___

Genel Bakış

Uçakla İstanbul – Erzurum / Turistik Doğu Ekspresi İle Kars – Ankara Ulaşımı

1 Mart 2020 – 5 Mart 2020
Otelde 3 Gece – Trende 1 Gece Konaklama

Tur Programı

1.Gün: 1 MART 2020: İSTANBUL – ERZURUM
Sabah en geç saat: 05.30’da Sabiha Gökçen Havalimanında siz değerli misafirlerimiz ile buluşuyoruz. Pegasus Havayollarının “PC2552” 06.45 uçağı ile Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum’a ulaştıktan sonra havalimanında bizleri bekleyen aracımıza geçerek Erzurum şehir merkezine doğru yolumuza devam ediyoruz. Allahuekber Dağlarının içerisinden yol güzergahımızda bulunan Nene Hatun Milli Parkı içindeki Aziziye Tabyaları, Palandöken Dağında yapacağımız kayak veya teleferik gezileri sonrasında, öğle yemeği için mola veriyoruz. Mola sonrası Türkiyenin en yüksek şehirlerinden biri olan Erzurum’da gezimize başlıyoruz. İlk durağımız ülkemizin en büyük medresesi olan ve Selçuklu Hanedanı’nın bölgedeki mimari süslemelerini göreceğimiz Çifte Minareli Medrese oluyor. Devamında Ulu Cami’yi gezip, Yakutiye Medresesi’ni (panoramik) göreceğiz. Erzurum’un ünlü oltu taşı işçiliğini görmek ve alışveriş yapmak için Taş Han’da vereceğimiz molanın ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz (Konaklama: ERZURUM).
2.Gün: 2 MART 2020: SARIKAMIŞ – ANİ HARABELERİ – KARS
Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Sarıkamış’a gidiyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı’nı ziyaret edip Sarıkamış’ta Katerina Köşkü’nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi ve Sarıçam ormanını gezdikten sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemek sonrası Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri ziyareti ile; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz. Ani Kenti, Selçuklular Dönemi’nde de iskân edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğiz. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz (Konaklama: KARS).
3.Gün: 3 MART 2020: ÇILDIR GÖLÜ – KARS MERKEZ
Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avı safarisini izleyeceğiz. Tutulan balıkları birlikte yiyeceğiz. Daha sonra Kars’a dönüş ile Kars Kalesi, Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesini (Fethiye Cami) görüyor ve Rus işgali sırasında Tahtdüzü bölgesinde ızgara plan üzerine yeniden kurulan Kars’ta; Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar alanları da ziyaret edilecektir. Gece Kars sokaklarında yürüyerek kaşar ve bal alışverişi yapıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz (Konaklama: KARS)
4.Gün: 4 MART 2020: KARS – ANKARA
Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Kars Tren Garından Ankara’ya doğru hareket ediyoruz. Turistik Doğu Ekspresi Hareket Saati: 22.35'tir.
5.Gün: 5 MART 2020: ANKARA – İSTANBUL
05:15'te Ankara Tren Garı’nda indikten sonra İstanbul’a hareket ediyoruz.
Önemli Kurallar:
Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Sayımız Sınırlı Kontenjandır.

Tek kişi (single) misafirlerin sadece otel konaklamaları tek kişilik oda olacaktır. Doğu Ekspresinde paylaşımlı vagonda ulaşım sağlanmaktadır.

Rehber, tur programında gezilecek yerler aynı kalmak şartı ile turun daha verimli hale gelmesi için tur günlerinde değişiklik yapabilir.

Doğal afetler, kanuni grev, genel salgın hastalık gibi mücbir sebepler ile seyir esnasında meydana gelebilecek arızalardan kaynaklanan durumlarda trenin programının olumsuz etkilenmesinden PAYTUR TURİZM SEYAHAT ACENTESİ sorumlu olmayacaktır.

TCDD TAŞIMACILIK A.Ş., seyir esnasında dışarıdan gelen etkilerle hasarlanan vagonların tamiri ve bakımlarını, aydınlatma ve iklimlendirme tertibatında meydana gelen arızaların tamirini imkanlar dahilinde en kısa süre içerisinde giderecektir.

TCDD TAŞIMACILIK A.Ş. Acenteye tahsis edilen vagonun arızalanması halinde imkanların elverdiği ölçüde aynı tipte bir başka vagonla değiştirecektir.

Kiralanan vagonlarda yer adedinden fazla yolcunun seyahat etmesine izin verilmeyecektir.

Sağlam ve çalışır vaziyette alınan vagon ve demirbaş malzemelerinin seyahat sonunda aynı şekilde teslim edilmesi zorunludur. Özel vagonlarda seyahat eden yolcuların kusuru ile vagonda veya trende meydana gelen hasarlara ilişkin olarak, TCDD TAŞIMACILIK A.Ş. tarafından PAYTUR TURİZM SEYAHAT ACENTESİ’ne bildirilen hasar bedelini zarar sahibi itirazsız ödemek zorundadır.
Katılımcı Kaynaklı İptallerde:
“Turistik Doğu Ekspresine” özel olan bu kurallarda katılımcının, tek taraflı olarak sözleşmeyi feshetme KOŞULLARI TÜRSAB Yönetmeliğin 16. Maddesinde düzenlenmiştir. Buna göre:

Paket turun başlamasından EN AZ OTUZ (30) GÜN ÖNCE fesih bildirimi yapıldıysa zorunlu vergi, resim ve harç v.b yasal yükümlülüklerden doğan masraflar mahsup edilerek HERHANGİ BİR KESİNTİ YAPILMAKSIZIN, katılımcının ödemiş olduğu bedelin iadesi yükümlülüğü bulunmaktadır.

Paket turun başlamasına YİRMİ DOKUZ (29) – YİRMİ BİR (21) GÜN KALAYA KADAR YAPILAN fesih bildirimlerinde;
Katılımcı; önceden alım işlemi yapılan uçak ve tren ödemeleri sebebi ile toplam bedelin %75’ini ödemekle mükelleftir.

Paket turun başlamasına YİRMİ BİR (21) GÜN KALA KADAR YAPILAN fesih bildirimlerinde;
Katılımcı; önceden alım işlemi yapılan uçak ve tren ödemeleri sebebi ile toplam bedelin %100’ünü ödemekle mükelleftir.

Ayrıca aynı süre için geçerli olmak üzere katılımcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği veya engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle fesih bildiriminde bulunması halinde,
Örneğin; Birinci (1.) derece yakın ölümü dahilinde belge sunulması zorunluluğu ile.

Sağlık sorunları dahilinde tam teşekküllü hastaneden alınacak heyet raporu belgeleri ile katılımcının ödemiş olduğu bedel iade edilir. (ÖDENMESİ ZORUNLU VERGİ, RESİM VE HARÇ VB. YASAL YÜKÜMLÜLÜKLERDEN DOĞAN MASRAFLAR İLE 3. KİŞİLERE ÖDENİP BELGELENDİRİLEBİLEN VE İADESİ MÜMKÜN OLMAYAN BEDELLER HARİÇ )

PAKET TUR SÖZLEŞMESİNİN EKSİK İFASI NEDENİYLE KATILIMCININ SEÇİMLİK HAKLARI BULUNMAKTADIR.
Alınan uçak ve tren ödemeleri iade edilmeyecek onun yerine tur hareket tarihinden en az 10 (on) gün önce isim değişikliği yapılabilir. Aksi taktirde, yolcuların trende seyahatleri mümkün olmayacak ve bu durumdan PAYTUR TURİZM SEYAHAT ACENTESİ sorumlu tutulmayacaktır.

Dahil olanlar / Hariç olanlar

 • 1 Gece Turistik Doğu Ekspresinde Konaklama,
 • 3 Gece Belirtilen Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama,
 • Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı, 3 Akşam Yemeği,
 • Pegasus İstanbul – Erzurum Gidiş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Havalimanı – Hotel Transferleri,
 • Ankara – İstanbul Ulaşımı (YHT veya Karayolu İle),
 • Programda Belirtilen Çevre Gezileri,
 • Kars, Sarıkamış, Ani, Çıldır Gölü Ulaşım Hizmetleri,
 • Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi,
 • Rehberlik Hizmetleri,
 • Paytur Tur Liderliği
 • Trende Alınan Yiyecek ve İçecek Hizmetleri,
 • Tüm Öğle Yemekleri,
 • Otelde Alınacak Tüm Alkollü ve Alkolsüz İçecekler,
 • T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Bağlı Müze ve Ören Yeri Girişleri,
 • Çıldır Gölü Kızaklı Fayton Turu
 • Yemeklerde Alınacak İçecekler
 • Şahsi Harcamalar

Tur Lokasyonu

Created with Sketch. Erzurum, Turkey

SSS

Önemli Bilgilendirme / Tur Esnasında
Tur esnasında yaşanabilecek Resmi ve İdari tatillerdeki yoğunluğa bağlı beklemeler; Müze ören girişleri, Restoranlar, Feribot, Köprü, Araç Trafiği gibi mücbir sebeplerden dolayı Acentemiz Rehber, Tur Lideri Sorumlu değildir.

Tur sırasında ihtiyacınız olabilecek malzemeleri (mevsimlik kıyafetler, yedek tişört – çorap vb. ayrı bir sırt çantası, poşet vb.) bir şeyin içinde her zaman yanınızda bulundurunuz.

Herhangi bir ihtiyacınızda lütfen rehberinize danışınız ve tavsiye alınız.

Herhangi bir probleminizde (sağlık, ilaç temini vb.) lütfen rehberinize bilgi veriniz.

Rehberinizin uyarılarını, ören yerlerinde olan uyarı tabelalarında olan uyarı ve dikkat çekilmesi istenilen noktaları lütfen dinleyip okuyunuz.

Grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.

Turlarımız; otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez ve bu hizmetlerden herhangi birinin ya da bir kaçının kullanılmaması halinde ücret iadesi söz konusu değildir.

Otel konseptine veya doluluk oranına göre yemekler set menü olabilir.

Çocuk indirimleri iki (2) yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklara otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Kurallar
Acente, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde haber vermek koşulu ile turu iptal etme hakkını saklı tutar.
Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası minibüsle, 15-35 kişi arası küçük otobüs (midibus), 35 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden PAYTUR kesinlikle sorumlu değildir.
Turlarımızda gezilecek bölgelerde yol kapanması, restorasyon vs. gibi durumlarda acentemiz sorumlu tutulamaz.
Diğer Tur Bilgileri
Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.

Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.
Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden PAYTUR kesinlikle sorumlu değildir.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.

Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz PAYTUR temsilcisi tarafından bilgilendirilir.
Öneriler
Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.
1618 No'lu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
1618 No'lu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TÜRSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle satın alınan paket tur hizmetinin verilememesi halini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Ferdi Kaza ve Mali Mesuliyet Sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)
Program Kopyalama ve Yayınlama
Bu tur programı, Paytur Turizm tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması ve yayınlanması suç oluşturur. Tüm hakları Paytur Turizm’e aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Paytur Turizm sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılır. Tur programımız, 6502 sayılı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

Yorumlar

0/5
Henüz Oylanmadı
Toplam Oy yok
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Çok kötü
0
Toplamda 1 - 0 / 0 gösteriliyor

Bir değerlendirme yazın

Created with Sketch.
itibaren ₺ 1.900,00

Tur Rehberi

paytur

Üyelik tarihi: 2019

1 Değerlendirmeler

Bunları da beğenebilirsiniz

Bildirimlere abone ol

Yeni ve eğlenceli turlarımız hakkında bilgilendirmeler almak istiyorsanız bültenime abone olabilirsiniz