from ₺ 5.400,00
Book Now

3 Eylül Hareketli, 10 Gün – 8 Gece Otel Konaklaması / Sivas, Divriği, Kemaliye, Erzincan, Erzurum, Kars, Ani, Doğubayazıt, Van, Tatvan, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Arapgir

Kars, Kars Merkez/Kars, Turkey
Not Rated

Duration

10Gün-8Gece

Tour Type

Specific Tour

Group Size

Unlimited

Languages

___

Overview

Büyük Orta ve Doğu Anadolu Turu 3 Eylül Akşamı Hareket – 12 Eylül Dönüş / 10 Gün – 8 Gece Otel Konaklaması

Gezilecek Bölgeler: Sivas, Divriği, Kemaliye, Eğin, Erzincan, Erzurum, Kars, Ani, Doğubayazıt, Akdamar Adası, Van, Tatvan, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Arapgir

Sizi Nereden Alalım?

20:00 Bakırköy: İncirli Alfemo Mağazası Önü

20:30 Mecidiyeköy: Yapı Kredi Bankası Önü

21:30 Kadıköy: Evlendirme Dairesi Önü

22:45 İzmit: Eski Valilik Karşısı

Not: Yol güzergahımız üzerinden (Kartal, Pendik, Gebze) biniş sağlanmaktadır.

 


not: kapak fotoğrafında kullanılan “pertek kalesi” görselinin telif hakkı Furkan Dere ‘ye aittir. İçerikte kullanılan “pertek kalesi” görselinin telif hakkı Cem Ayden’e aittir.

View More

Itinerary

1. Gün: Hareket
Akşam yukarıda belirtilen saatlerde buluşarak Sivas’a hareket ediyoruz.

Gece yolculuğu yapılacağı için yolculuğunuzun rahat ve konforlu geçmesi ve otele girmeden gezilere başlayacağımız için, bol ve spor kıyafetler ile topuksuz, tercihen spor ayakkabısı giymenizi tavsiye ederiz.
2. Gün: Sivas
Bolu, Ankara, Kırıkkale, üzerinden Sivas’ a varış. Sivas’ta sabah ekstra kahvaltı sonrasında gezimize başlıyoruz. Sivas Kongre Binası (Sivas Lisesi), Şifahiye Medresesi, Çifte Minareli Cami, Ulucami, Gökmedrese gezileri sonrasında (ekstra) öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından, 4 Eylül Milli Mücadele Müzesi gezileri ardından,Kangal üzerinden (kangal köpek evinin görülmesi). Divriği’ ya hareket. Divriği Ulu Cami ve Divriği gezisi ardından Kemaliye’ ye hareket ve otele giriş. Akşam yemeği ve konaklama. KEMALİYE 1.GECE
3. Gün: Kemaliye - Erzincan - Erzurum
Otelde alınacak kahvaltı sonrası hareketle,Kemaliye gezileri,Kemaliye şelalesi,Kemaliye tarihi evleri gezileri sonrası, Karanlık vadi tekne turu ve Zipline heyecanı yaşadıktan sonra, Erzincan’a hareket Erzincan şelaleleri, Bakırcılar Çarşısı öğle yemeği Tercan üzerinden Erzurum’a varış ve sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otel.ERZURUM 2. GECE
4. Gün: Erzurum - Sarıkamış - Kars
Otelde alınan kahvaltı sonrasıYakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii, Üç Kümbetler, Erzurum Kongreler Caddesi, Kongre Binası, Milli Mücadele Müzesi ve Erzurum’un olmazsa olmazı Oltu Taşı için Taşhan’a (Rüstem Paşa Kervansarayı) Erzurum’da öğle yemeği ve Sarıkamış Şehitliği Anıtı ardındanotele gidiş. Akşam yemeği konaklama otelde KARS 3.GECE
5.Gün: Kars, Ani Harabeleri
Otelde alınan kahvaltı sonrası Ani Harabeleri ve tabyalarını geziyoruz. Ardından, Kars şehir gezisi, Kars Kalesi, Ulu Camii, Eski Kars evleri Fethiye Camii, Peynir alış veriş sonrası öğle yemeği ve sonrasında sebest zaman otele gidiş. Akşam yemeği konaklama otelde KARS 4.GECE
6.Gün: Doğubayazıt - Van
Otelde alınan kahvaltı sonrası İshakpaşa Sarayı'nı geziyoruz. İshakpaşa Sarayı gezimizi bitirdikten sonra yolda Doğubeyazıt Çaldıran yolunu takip ederek Muradiye Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Gezimiz sonrasında Van Şehir gezisi,Van Kedisi gümüş, kilim, ve Van Kalesi gezileri otele gidiş.Akşam yemeği konaklama otelde. VAN 5.GECE
7. Gün: Van - Akdamar Adası - Nemrut Krater Gölü - Tatvan
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Edremit’e çeviriyoruz. Edremit’ten bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan Akdamar Adası’na hareket ediyoruz. Akdamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacak. Öğle yemeğive Tatvan'a ulaşıyoruz. Tatvan'da bizi bekleyen minibüslerimize binerek volkanik Nemrut Dağı Krater Gölü'nü gördükten sonra Tatvan'daki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde TATVAN 6.GECE
8. Gün: Bitlis - Malabadi Köprüsü - Diyarbakır
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Diyarbakır’a hareket. Bitlis üzerinden, Malabadi Köprüsü ve On Gözlü Köprü, Koçbaşı Burçları ve otel konaklama DİYARBAKIR 7.GECE
9. Gün: Diyarbakır - Harput - Elazığ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Diyarbakır Surları,İç Kale, Mardin Kapı, Dağ Kapı ve Urfa Kapı Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Atatürk Köşkü, 4 ayaklı minare, Ulucami gezileri sonrasında Elazığ’a hareket. Elazığ Harput Gezimize başlıyoruz. Ulucami, Harput kalesi, Meryem Ana Kilisesi, Harput Evleri, Eski Konak gezilerimiz sonrasında Malatya’ da otele giriş. MALATYA 8 .GECE
10.Gün: Malatya - Arapgir
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasıKanış Harebeleri, Eski Malatya, Beşkonaklar, Malatya Evleri ve Aslantepe Höyük gezisi sonrası, öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında Arapgir gezisi yapıyor ve İstanbul’a dönüş için hareket ediyoruz. Bir başka Paytur organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımı noktalarda bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.
Not
Rehber- Acentamız, tur programında gezilecek yerler aynı kalmak şartı ile turun daha verimli hale gelmesi için tur günlerinde değişiklik yapabilir.

Belirtilen tur ücretimiz 2 veya 3 kişilik oda da kişi başı ücreti olup, turumuza tek kişi katılmak ve otelde tek kişi konaklamak isteyen misafirlerimiz için tek kişi (single) fark ücreti tek gece için 200TL olup 8 gece konaklama için toplam 1600TL eklenmektedir.

Çocuk indirimleri iki (2) yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklara otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 0-2 yaş çocuklara koltuk istenmediği takdirde ücretsizdir.

03-5,99 YAŞ ÇOCUK : 2700.-TL
06-11,99 YAŞ ÇOCUK : 4000.-TL

Rezervasyon esnasında kesinlikle, koltuk numarası belirtilemez ve koltuk garantisi verilemez

Otellerimiz bölgelerinin en iyi otelleri olup, acentamız turdan önce aynı standartlarda oteller ile değiştirme hakkına sahiptir.

Turlarda yeterli çoğunluğu sağlayamaması durumunda, misafire turun hareketine 48 saat kala ve daha öncesinden haber vermek koşuluyla, turu iptal etme hakkını saklı tutar.

Misafirler, turun hareketine bir hafta kala hiçbir sebep belirtmeksizin turu iptal edebilirler. 1 haftadan az sürede gerçekleşen iptallerin iadesinde Kütahya Çizelgesi Kuralları geçerli olacaktır. Bütün fiyatlara KDV dâhildir.

Grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.

Included/Excluded

 • Ulaşım
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Otelde 8 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • Otelde 8 Adet Set Menü Akşam Yemeği
 • Otelde 8 Adet Set Menü Sabah Kahvaltısı
 • Türsab Seyahat Sigortası
 • Rehberlik Hizmeti, Tur Liderliği
 • Dağ Çıkışları - Nemrut Krater Gölü
 • Gece Tur Transferleri
 • Tüm Tekne Gezi ve Kafkas Kars Gecesi
 • Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri / Müze Kart
 • Otelde Yapılan Ekstra Harcamalar / Özel Harcamalar
 • Yolda Yapılan Ekstra Harcamalar / Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler

Tour's Location

Kars, Kars Merkez/Kars, Turkey

FAQs

Önemli Bilgilendirme / Tur Esnasında
Tur esnasında yaşanabilecek Resmi ve İdari tatillerdeki yoğunluğa bağlı beklemeler; Müze ören girişleri, Restoranlar, Feribot, Köprü, Araç Trafiği gibi mücbir sebeplerden dolayı Acentemiz Rehber, Tur Lideri Sorumlu değildir.

Tur sırasında ihtiyacınız olabilecek malzemeleri (mevsimlik kıyafetler, yedek tişört – çorap vb. ayrı bir sırt çantası, poşet vb.) bir şeyin içinde her zaman yanınızda bulundurunuz.

Herhangi bir ihtiyacınızda lütfen rehberinize danışınız ve tavsiye alınız.

Herhangi bir probleminizde (sağlık, ilaç temini vb.) lütfen rehberinize bilgi veriniz.

Rehberinizin uyarılarını, ören yerlerinde olan uyarı tabelalarında olan uyarı ve dikkat çekilmesi istenilen noktaları lütfen dinleyip okuyunuz.

Grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.

Turlarımız; otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez ve bu hizmetlerden herhangi birinin ya da bir kaçının kullanılmaması halinde ücret iadesi söz konusu değildir.

Otel konseptine veya doluluk oranına göre yemekler set menü olabilir.

Çocuk indirimleri iki (2) yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklara otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Kurallar
Acente, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde haber vermek koşulu ile turu iptal etme hakkını saklı tutar.
Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası minibüsle, 15-35 kişi arası küçük otobüs (midibus), 35 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden PAYTUR kesinlikle sorumlu değildir.
Turlarımızda gezilecek bölgelerde yol kapanması, restorasyon vs. gibi durumlarda acentemiz sorumlu tutulamaz.
İptal - İade Detayları
Tüketicinin satın almış olduğu paket turu tek taraflı olarak iptal etmek istemesi halinde; Paytur Turizm’in sözleşme imzası ile birlikte tüketiciye verdiği tur programında belirtilen özel şartlar öncelikli geçerli olmak üzere;
a) Turun başlangıç tarihine 30 gün kalaya kadarki iptallerde uçak ve vergiler düşükdükten sonra cezasız tam iade edilir.
Turun başlangıç tarihine 30 gün kalaya kadarki iptallerde tur ücretinin tamamını ihtara gerek kalmaksızın defaten ödemeyi tüketici ve aynı sözleşme içerisindeki diğer katılımcılar kabul ve taahhüt eder.

Ancak, paket tur iptallerinde taşımacı havayolu ise havayolunun uyguladığı cezalar da hesaba katılır. Biletleme yapıldıktan sonra kesinlikle ücret iadesi yoktur.

Tüketici satın almış olduğu paket turu veya otel konaklamasını başka bir isme devredebilir ancak taşıyıcı tüzel kişiliklerinin ve konaklamacı tüzel kişiliklerinin kuralları göz önüne alınır. Devralan, sözleşmede imzası olmasa bile aynı şartlarda sözleşmeyi kabul etmiş sayılır. Yurtdışı paket turlarda vize gerekli ülkelerin elçilik kuralları da aynı şekilde göz önüne alınır. Ayrıca devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Devralan, sözleşmede imzası olmasa bile iş bu sözleşme hükümleri ile aynen bağlıdır. Uygulamalarda acente aracı konumunda olduğu için ana hizmet tüzel kişilikleri (Taşımacı ve konaklamacı)nin iptal ve iade kuralları geçerli olup, acente tüketici aleyhine üzerine düşen sorumluluğu yerine getirir.

İptal iade güvence paketi ücreti her tur için gün sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu paketi satın almak istediğinizde rezervasyon sırasında personelimize bildirmeniz gerekmektedir. Turlarımız minimum 16 kişi katılım olması halinde kesin kalkışlıdır. Mücbir sebepler veya Turumuzun 16 kişi altında kalması durumunda acente turu en yakın tarihe erteleme hakkını saklı tutar. Tarih uygunluğu olmayan misafirler turlarını veya acentenin düzenlediği eş değer turları bir yıl boyunca açık tarih şeklinde kullanabilir. İptal iade sigortası dışında da kesinlikle iade yapılmaz. Rezervasyon yapan tüm misafirler bu turun kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Araçlarımız kişi sayısı doğrultusunda aynı koltuk sayısı ile araçlar temin edilmektedir.
Diğer Tur Bilgileri
Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.

Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.
Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden PAYTUR kesinlikle sorumlu değildir.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.

Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz PAYTUR temsilcisi tarafından bilgilendirilir.
Öneriler
Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.
1618 No'lu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
1618 No'lu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TÜRSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle satın alınan paket tur hizmetinin verilememesi halini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Ferdi Kaza ve Mali Mesuliyet Sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)
Program Kopyalama ve Yayınlama
Bu tur programı, Paytur Turizm tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması ve yayınlanması suç oluşturur. Tüm hakları Paytur Turizm’e aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Paytur Turizm sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılır. Tur programımız, 6502 sayılı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

from ₺ 5.400,00

Inquiry

Organized by

paytur

Member Since 2019

Information Contact

Email

[email protected]

Website

https://paytur.com.tr/

Phone

(0216) 550 48 05 / (0262) 325 72 10 / (0533) 454 73 31

You might also like

Sohbete başla
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?