from ₺ 8.000,00
Book Now

Büyük İran Turu – Erzurum Başlangıçlı (1-8 Eylül / 6-13 Ekim / 10-16 Kasım)

Tebriz, East Azerbaijan Province, Iran
Not Rated

Duration

8Gün-6Gece

Tour Type

Specific Tour

Group Size

Unlimited

Languages

___

Overview

Tur Hareket Tarihleri ve Fiyatları;
1 Eylül – 8 Eylül / 6 Gece 8 Gün Konaklamalı  2 Kişilik Odada Kişi Başı 8.000TL
6 Ekim – 13 Ekim / 6 Gece 8 Gün Konaklamalı  2 Kişilik Odada Kişi Başı 8.000TL
10 Kasım – 16 Kasım / 6 Gece 8 Gün Konaklamalı  2 Kişilik Odada Kişi Başı 8.500TL

Gezilecek Bölgeler;
Şiraz, Persepolis, Yezd, İsfahan, Tahran, Tebriz

Itinerary

1.Gün
1.GÜN: Saat 20:00’da ofisimizin önünde toparlanıp Erzurum’dan Doğubayazıt Gürbulak Sınır Kapısı’na doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğumuz sonrası Sınır Kapısı’ndan geçiş işlemlerimizi tamamlayıp İran’ın Tebriz şehrine doğru hareket ediyoruz.

Erzurum- Gürbulak Sınır Kapısı 311 km (yaklaşık 4 saat)
Gürbulak Sınır Kapısı - Tebriz 276 km (yaklaşık 4 saat)
2.Gün: Şiraz
Yaklaşık 4 saat süren yolculuk sonrası Tebriz’e varış. Yol güzergahımızda alacağımız kahvaltı sonrası saat 08.40 uçağı ile İran’ın Şiraz şehrine geçiyoruz. Havalimanında bizi bekleyen aracımıza geçerek Şiraz gezimize başlıyoruz. İlk durağımız şehrin tam göbeğinde yer alan ve restore edilmiş olan Karim Khan Kalesi, İrem Bahçesi, Narenjestan Vali Konağı’nı geziyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Vekil Camisi ve Hafız Mozalesi ziyaretimiz için şehir turumuza devam ediyoruz. Bir sonraki durağımız Şah Çerağ… . Şiilerin 8. imamı Ali er-Rızâ'nın kardeşleri Seyyid Emir Ahmed ile Mir Muhammed'in mezarlarının bulunduğu tarihi cami ve türbe. Seyyid Emir Ahmed'e verilen lakap olan Şah Çerağ "ışıklar şahı" anlamına gelmektedir. İlk olarak 12. yüzyılda inşa edilmeye başlanmıştır. Şah İsmail ve Kaçarlar döneminde cami onarılmıştır. Maneviyatın zirvede yaşanacağı bu muhteşem türbe kompleksi gezimiz sonrası akşam yemeğimizi almak üzere serbest zaman veriyoruz. Ardından konaklamamızı yapmak üzere otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama Şiraz. Tur Ücretine Dahil.
3.Gün: Şiraz, Persepolis, Yezd
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası erken saatlerde otelden ayrılıp Renk cümbüşü ve ince sanatıyla hayranlık uyandıran, iç mimarisinde pembe renkli fayansların kullanılması nedeniyle popüler kültürde “Pembe Cami” olarak ta bilinen Nasır El-Mülk Camii ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Şiraz şehir merkezinden ayrılıp 1 saat mesafede bulunan Persepolis’e hareket ediyoruz… UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan antik kent Persepolis , Persepolis Müzesi'ni ve kral mezarları Nakş-ı Rüstem arkeolojik alanlarını rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Persepolis Antik kenti, ilk olarak MÖ 6.yy sonlarına doğru Pers Kralı 1 Darius tarafından kurulmuştur. Uzun bir süre boyunca Pers İmparatorluğuna başkentlik yapmış olan bu devasa şehir gezimiz sonrası yaklaşık 5 saat mesafede bulunan İran’ın eşsiz çöl şehirlerinden Yezd’e hareket ediyoruz. Yezd’in çöl yaşantısını vurgulayan noktalarından biri olan Fahadan Sokağı (Eski Şehir) gezisi sonrası akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından konaklamamızı yapmak üzere otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı Tur Ücretine Dahil.

Öğle Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama Yezd. Tur Ücretine Dahil
Şiraz – Yezd 442 km ( yaklaşık 6 saat)
4.Gün: Yezd
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Yezd gezimize başlıyoruz. Yezd’i Yezd yapan 3 önemli ayrıntı Mimari, Zerdüştlük ve tatlıları… Yüksek kerpiçden yapılmış çöl rengi duvarlarıyla bir labirentin içinde geziyormuş gibi hissedeceksiniz kendinizi. İlk durağımız Sessizlik Kuleleri… Zerdüştler’in tanrısı Ahura Mazda’ya göre ‘’ Ölü bedenleri toprağa gömmek, beslendiğimiz toprağı kirletmektir. Ölü bedenleri yakmak, soluduğumuz havayı kirletmektir. Ölü bedenler, toprağa dokunmadan doğaya, gökyüzünün yırtıcı kuşlarına terk edilmelidir.’’ İnanç böyle buyurunca, yüzyıllar öncesi bu kuleler oluşturulmuş, Yezd’de. Ölüler, doğanın sonsuz sessizliğini bu kulelerde girsin diye. Zerdüştlerin ölülerini uğurlama ritüellerini rehberimizden dinleyip fotoğraflarımızı aldıktan sonra Timuriler devrinden kalma cami, medrese ve pazardan oluşan Emir Çakmak Meydanı, Yezd Cuma Camii, Ataş Behram Zerdüşt Tapınağı bugün göreceğimiz yerler arasında ve Zorhane ziyareti. İranlıların içme suyu ve sulama suyunu taşımak için yaptıkları “Qanat” adı verilen yeraltı kanallarını iki bin yıldan beri kullanıyorlar. Sistemi en iyi anlayabileceğimiz şehir Yezd sokaklarında gezinirken gözlemleyebileceğiz. Gezimiz sonrası programımızı sonlandırıp bambaşka bir serüven için yola çıkıyoruz. Katılmak isteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek safari turumuza başlıyoruz. Katılmak istemeyen misafirlerimiz otelde kalabilir veya Yezd şehir merkezini keşfedebilirler.

EKSTRA TUR : ÇÖL SAFARİ (Ekstra : 30 Dolar)

Aracımızla safari yapacağımız çöl sahasına hareket ediyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz deveye binebillir veya jeep safari keyfini yaşayabilir. Adrenalini dolu dolu yaşayacağımız dakikalar sonrası kumlar ortasında ateş etrafında muhteşem bir çöl akşamını deneyimliyoruz. Programımızı sonlandırıp otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı Tur Ücretine Dahil.

Öğle Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama Yezd. Tur Ücretine Dahil.
5.Gün: İsfahan
Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Isfahan’a hareket ediyoruz. Gezimizde ilk durağımız Unesco'nun da dünya miraslar listesine aldığı Nakş-ı Cihan Meydanı... Nakş-ı Cihan ''Dünya'nın Resminin Meydanı'' ya da ''Şah'ın Meydanı'' olarak anılırken İran'da çoğunlukla İmam Meydanı olarak bilinir. Meydanda Safavilerden kalma Ali Kapı Camii ve Şeyh Lütfullah Camilerini panoramik olarak görüyor ve fotoğraflamak için mola veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından gezimize İsfahan'ın kalbi olarak anılan Çehel Sütun Sarayı bir diğer adıyla Kırk Sütun Sarayı ile devam ediyoruz. Safevi Şahı I. Abbas tarafından, içine Çehel Sütün'u da alan geniş bir saray ve botanik bahçeler kompleksinin bir parçası olarak inşa ettirilmiştir. Aynı zamanda şahın eğlencesi ve kabul törenlerinde kullanılmak amacıyla yaptırılmıştır. Nitekim I. Şah Abbas mevkî sahibi kişileri ve elçileri bu sarayda, ya sarayın terasında ya da kabul salonlarında kabul etmişlerdir. Saray seramik üzerine fresk ve tablolarla süslenmiş; zaman içerisinde sarayın seramik panellerinden birçoğu yerinden çıkarılmış ve Batı'daki büyük müzelerin koleksiyonuna dâhil olmuştur. Çehel Sarayı gezimizin ardından Zayandeh nehri boyunca uzanan yüzlerce yıllık ve zarif köprüleri ile gezimize devam ediyoruz… Bunlardan başlıcaları Si-o-she pol ve Khaju köprüleridir. Burada rehberimizden anlatımlarımızı dinleyip akşam yemeğimizi aldıktan sonra konaklamamızı yapmak üzere otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı Tur ücretine dahil.

Öğle Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama İsfahan tur ücretine dahil.

Yezd – İsfahan 321 km (yaklaşık 4 saat)
6.Gün: Tahran
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Tahran’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 6 saatlik yolculuk sonrası Tahran’a varış. Tahran gezimize Farsça adıyla Borj e Azadi olarak da bilinen Azadi Özgürlük Kulesi ile başlıyoruz... Tahran şehrinin Batı girişinde bulunan, kendisiyle aynı adı taşıyan Azadi (Özgürlük) Meydanı’nda bulunan, İran’ın en önemli mimari yapılarından bir tanesidir. Rehberimizden anlatımlarımızı dinleyip fotoğraflarımızı aldıktan sonra Tahran şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası mükemmel güzelliklerle dolu Derbent Vadisi’ne hareket ediyoruz. Ardından konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı Tur Ücretine Dahil.

Öğle Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama Tahran. Tur Ücretine Dahil.
7.Gün: Tahran
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Tahran gezimize devam ediyoruz. İlk durağımız Unesco tarafından koruma altına alınmış Kaçar hanedanlığı döneminde inşa edilen Gülistan Sarayı. Mimarlık ve el sanatları alanlarındaki köklü Pers kültürünün Batı tekniği ve mimarisi ile birleştiği bir başyapıt. Havuzlarla dolu bahçesi, içinde ve dış cephesindeki zengin 19. yüzyıl el işçiliği ve ihtişamıyla ünlü galerileriyle burası Doğu’nun Versay Sarayı niteliğinde. Buradaki gezimiz sonrası Sadabat Sarayı’na hareket ediyoruz. Saray tartışmasız İran’ın en güzel ve ihtişamlı yapısıdır. 3000 dönümlük arazi üzerine kurulmuş, 1800 dönümü ise yeşillik alan olarak bırakılmış. Sadabad Sarayı doğal ormanlarla, ırmaklarla, şelalelerle, farklı ülkelerden getirilen zengin bitki ve ağaçlarla bezenmiş. Saray gezimizi sonlandırıp Tahran Arkeoloji Müzesi’ne hareket ediyoruz. İran topraklarının prehistorik dönemden İslamiyet sonrasına sayısız değerli eserini inceleyebileceğiniz müze, özellikle Elam Uygarlığı ve Pers İmparatorluğu dönemlerine ait çok ilginç parçalar bulunduruyor. Bir binasında erken paleolitikten İslamiyet öncesi Pers İmparatorluğu'na dek eserlerin, bir diğerinde ise Büyük Selçuklu İmparatorluğu dönemini de içeren İslamiyet sonrası koleksiyonun sergilendiği Milli Müze, Tahran ziyaretlerinin vazgeçilmez duraklarından. Persepolis Kenti'nden heykeller, rölyefler, sütun ve sütun başlıkları ise göreceğimiz eserler arasında. Müze ziyaretimiz sonrası Tahran programımızı sonlandırıp Tahran Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. Saat 19.35 uçağı ile Tebriz’e hareket ediyoruz. Havalimanı transferi sonrası konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı Tur Ücretine Dahil.

Öğle Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama Tebriz. Tur Ücretine Dahil.
8.Gün: Tebriz
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Tebriz programımıza başlıyoruz. Tebriz, İran’ın batıya açılan kapısı olmuş tarih boyunca. Her dönem modernleşme adımlarının atıldığı Tebriz, aynı zamanda Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin başkenti konumundadır. Nüfusunun % 99 Azeri Türklerin oluşturduğu şehirde Türkçe konuşup anlaşabilirsiniz. Örf, adet ve el sanatlarıyla birçok ortak yanımızı keşif edeceksiniz. İlk gezi noktamız Mescid-i Kabud... İslam’ın turkuazı olarak bilinen bir diğer adıyla Mavi Cami olarak adlandırılan cami muhteşem çini işlemelerinden dolayı bu ismi almış. Buradaki gezimiz sonrası Azerbaycan Müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sonraki durağımız Makberetüş- Şuera… Türkçe’yi zarif bir aksanla konuşan, tarih boyunca meşhur şairler yetiştiren Tebriz Dünya’nın tek şairler mezarlığına ev sahipliği yapıyor. Ardından Ark Kalesi, Gacar Müzesi, Belediye Binası gezileri sonrası Tebriz Kapalı Çarşı’ya hareket. İstanbul’daki Kapalı Çarşı’nın büyük olduğunu düşünüyorsanız bir de Tebriz’dekini görün. Tarih öncesi çağlarda bile ticaret yollarının üzerinde yer almış Tebriz, İpek Yolu da bunlardan biri. Ticaretin kesişme noktasında olur da çarşısı olmaz mı? Tebriz Kapalı Çarşısı dünyanın en büyük çarşılarından biri. İçinde 24 kervansarayın ve 7350 dükkanın olduğu çarşının yollarının uzunluğu 3,5 kilometre. Gezerken kaybolursanız korkmayın, siz ne ilksiniz ne de son olacaksınız. Yaklaşık 1000 yaşında olduğu söylenen çarşı bugünkü görüntüsüne 15. yüzyılda kavuşmuş. Kapalı Çarşı gezisi sonrası saat 15:00’da İran programımızı sonlandırıp Gürbulak Sınır Kapısı’na doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuk sonrası Gürbulak Sınır Kapısı’ndan geçiş işlemlerimizi tamamlayıp bizi bekleyen aracımızla Erzurum’a dönüş sağlıyoruz. Bir sonraki turlarımızda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı Tur Ücretine Dahil.

Öğle Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Tebriz-Gürbulak Sınır Kapısı 280 km (yaklaşık 4 saat)
Gürbulak Sınır Kapısı -Erzurum 311 km (yaklaşık 4 saat)
Vize Bilgileri:
Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamili Türk vatandaşları İran’a 90 günü aşmayan seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Pasaportunuzun tur bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerliliğinin olması yeterlidir.
Önemli Notlar:
Acentamız - Rehberimiz, tur programında gezilecek yerler aynı kalmak şartı ile turun daha verimli hale gelmesi için tur günlerinde değişiklik yapabilir.

Belirtilen tur ücretimiz iki veya üç kişilik oda da kişi başı ücreti olup, turumuza tek kişi katılmak ve otelde tek kişi konaklamak isteyen misafirlerimiz için tek kişi (single) fark ücreti 7 gece için toplam artı 2.000TL eklenmektedir.

Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin iadesi mümkün değildir. Turumuz ulaşım, konaklama, rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ve paket program ile satılmaktadır.

Ülke kuralları gereği tatillere denk gelen günlerde bazı müzeler kapalı olabilir.

Mevsim şartlarını düşünerek ve bölgeye göre giyininiz. İnceden kalına doğru giyinmeyi tercih etmenizi ve uygun yürüyüş ayakkabısı tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmez. Odalarda 3. yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

Araç içi oturma planı rezervasyon sırasına göre acenta tarafından düzenlenir. Rezervasyon esnasında koltuk talep edilmemesi rica olunur.

Tura çıkılacak olan araçlar kişi sayısına göre belirlenir.(19-30-35-46 kişilik lüx turizm paket araçlar)

Acenta yeterli katılımcı sayısına ulaşılamadığı durumlarda önceden haber vermek kaydıyla turu iptal etme hakkına sahiptir
İran Girişleri ve PCR Bilgileri:
İran kuralları gereği aşağıdaki konulara dikkat ediniz. İran’a alkol ürünlerinin girişi yasaktır. Tura katılacak olan kadın misafirlerimizin ülkeye girişte; yanlarında diz üstüne kadar inen hırka, ceket, mont ya da tunik gibi bir kıyafet ile başörtüsü bulundurmaları gereklidir.

İran aşılanma durumuna bakılmaksızın gidişte son 72 saat içerisinde yapılmış PCR testi istemektedir. Bu tur için katılımcıların gitmeden önce Türkiye'de 1 kez (170 TL), yurtdışı çıkışları için yapılan PCR testi yaptırmaları gerekmektedir.

Kesin rezervasyonlarda tur tarihinden önce katılımcılarımızın tur ücretinin %50’sine tekabül edecek şekilde ön ödeme yapması zorunludur.

Ayrıca geri kalan tur ücretlerinin tur hareket tarihinden en geç 1 hafta öncesine kadar ödenmesi zorunludur. Acenta ön ödeme yapmayan misafirlerin rezervasyonunu iptal etme hakkına sahiptir. Acenta katılım iptalinde sadece Covid 19 testi pozitif olan ve bu durumu belge ile ibraz eden katılımcıların ücret iadelerini yapmak ile mesuldür.

Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İran ülke kabul şartları gereği pasaportunda İsrail damgası veya vizesi bulunan kişilerin geçişine izin vermemektedir. Bu sebeple pasaportlarında bu ibareler bulunan misafirlerimizin pasaport yenileme işlemi yapmaları gerekmektedir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir ve firmamız geçiş esnasında yaşanacak problemlerden meshul değildir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Included/Excluded

 • Türkiye'nin Her Yerinden Erzurum'a Uçak İle Gelen Misafirlerimizi Havaalanından Şehir İçi Transferi
 • Otobüs İle Yapılan Tüm Ulaşımlar
 • Tebriz-Şiraz ve Tahran-Tebriz arası 2 adet uçak yolculuğu
 • 6 gece 4 veya 5 yıldızlı otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Türkiye'nin Her Yerinden Erzurum'a Ulaşım (Uçak/Otobüs/Özel Araç)
 • Yurtdışı çıkış harcı ( 150 TL)
 • 1.gün sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri
 • Ekstra olarak düzenlenecek Çöl Safari Turu (30 Dolar)
 • Seyahat sigortaları
 • İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri

Tour's Location

Tebriz, East Azerbaijan Province, Iran

FAQs

Önemli Bilgilendirme / Tur Esnasında
Tur esnasında yaşanabilecek Resmi ve İdari tatillerdeki yoğunluğa bağlı beklemeler; Müze ören girişleri, Restoranlar, Feribot, Köprü, Araç Trafiği gibi mücbir sebeplerden dolayı Acentemiz Rehber, Tur Lideri Sorumlu değildir.

Tur sırasında ihtiyacınız olabilecek malzemeleri (mevsimlik kıyafetler, yedek tişört – çorap vb. ayrı bir sırt çantası, poşet vb.) bir şeyin içinde her zaman yanınızda bulundurunuz.

Herhangi bir ihtiyacınızda lütfen rehberinize danışınız ve tavsiye alınız.

Herhangi bir probleminizde (sağlık, ilaç temini vb.) lütfen rehberinize bilgi veriniz.

Rehberinizin uyarılarını, ören yerlerinde olan uyarı tabelalarında olan uyarı ve dikkat çekilmesi istenilen noktaları lütfen dinleyip okuyunuz.

Grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.

Turlarımız; otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez ve bu hizmetlerden herhangi birinin ya da bir kaçının kullanılmaması halinde ücret iadesi söz konusu değildir.

Otel konseptine veya doluluk oranına göre yemekler set menü olabilir.

Çocuk indirimleri iki (2) yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklara otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
İptal - İade Detayları
Tüketicinin satın almış olduğu paket turu tek taraflı olarak iptal etmek istemesi halinde; Paytur Turizm’in sözleşme imzası ile birlikte tüketiciye verdiği tur programında belirtilen özel şartlar öncelikli geçerli olmak üzere;
a) Turun başlangıç tarihine 30 gün kalaya kadarki iptallerde uçak ve vergiler düşükdükten sonra cezasız tam iade edilir.
Turun başlangıç tarihine 30 gün kalaya kadarki iptallerde tur ücretinin tamamını ihtara gerek kalmaksızın defaten ödemeyi tüketici ve aynı sözleşme içerisindeki diğer katılımcılar kabul ve taahhüt eder.

Ancak, paket tur iptallerinde taşımacı havayolu ise havayolunun uyguladığı cezalar da hesaba katılır. Biletleme yapıldıktan sonra kesinlikle ücret iadesi yoktur.

Tüketici satın almış olduğu paket turu veya otel konaklamasını başka bir isme devredebilir ancak taşıyıcı tüzel kişiliklerinin ve konaklamacı tüzel kişiliklerinin kuralları göz önüne alınır. Devralan, sözleşmede imzası olmasa bile aynı şartlarda sözleşmeyi kabul etmiş sayılır. Yurtdışı paket turlarda vize gerekli ülkelerin elçilik kuralları da aynı şekilde göz önüne alınır. Ayrıca devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Devralan, sözleşmede imzası olmasa bile iş bu sözleşme hükümleri ile aynen bağlıdır. Uygulamalarda acente aracı konumunda olduğu için ana hizmet tüzel kişilikleri (Taşımacı ve konaklamacı)nin iptal ve iade kuralları geçerli olup, acente tüketici aleyhine üzerine düşen sorumluluğu yerine getirir.

İptal iade güvence paketi ücreti her tur için gün sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu paketi satın almak istediğinizde rezervasyon sırasında personelimize bildirmeniz gerekmektedir. Turlarımız minimum 16 kişi katılım olması halinde kesin kalkışlıdır. Mücbir sebepler veya Turumuzun 16 kişi altında kalması durumunda acente turu en yakın tarihe erteleme hakkını saklı tutar. Tarih uygunluğu olmayan misafirler turlarını veya acentenin düzenlediği eş değer turları bir yıl boyunca açık tarih şeklinde kullanabilir. İptal iade sigortası dışında da kesinlikle iade yapılmaz. Rezervasyon yapan tüm misafirler bu turun kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Araçlarımız kişi sayısı doğrultusunda aynı koltuk sayısı ile araçlar temin edilmektedir.
1618 No'lu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
No'lu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TÜRSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle satın alınan paket tur hizmetinin verilememesi halini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Ferdi Kaza ve Mali Mesuliyet Sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)
Program Kopyalama ve Yayınlama
Bu tur programı, Paytur Turizm tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması ve yayınlanması suç oluşturur. Tüm hakları Paytur Turizm’e aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Paytur Turizm sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılır. Tur programımız, 6502 sayılı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

from ₺ 8.000,00

Inquiry

Organized by

paytur

Member Since 2019

Information Contact

Email

[email protected]

Website

https://paytur.com.tr/

Phone

(0216) 550 48 05 / (0262) 325 72 10 / (0533) 454 73 31

You might also like

Sohbete başla
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?