₺ 1.750,00
Rezervasyon Yap

GAP (Otobüs Ulaşımlı)

Created with Sketch. Küçükdalyan, Saint Pierre Kilisesi, Sen Piyer Cad, Antakya/Hatay, Turkey
Henüz Oylanmadı
Created with Sketch.

Süre

6Gece-7Gün

Created with Sketch.

Tur Tipi

Özel Tur

Created with Sketch.

Toplam Kişi Sayısı

Sınırsız

Created with Sketch.

Diller

___

Genel Bakış

6 Gece 7 Gün Konaklamalı Güneydoğu Anadolu Turu

Gezilecek Bölgeler;

Hatay – Antakya –  Harbiye – Gaziantep – Kahramanmaraş – Adıyaman – Nemrut – Kâhta – Diyarbakır – Batman – Hasankeyf – Göbeklitepe – Midyat – Mardin – Şanlıurfa – Harran – Halfeti – Birecik – Adana

SİZİ NEREDEN ALALIM?

18:00  Bakırköy: İncirli Alfemo  Mağazası Önü

18:15 Mecidiyeköy: Yapı Kredi Önü

19:00  Kadıköy: Evlendirme Dairesi Önü

20:15  İzmit: Eski Valilik Karşısı

21:15 Adapazarı: Otogar

22:00 Hendek: Park Shop

Daha fazla göster

Tur Programı

Hareket: GECE YOLCULUĞU
Belirtilen saatlerde hareketle Ankara – Tarsus – Adana güzergâhı üzerinden yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğunuzun rahat ve konforlu geçmesi ve otele girmeden gezilere başlayacağımız için, bol ve spor kıyafetler ile topuksuz, tercihen spor ayakkabısı giymenizi tavsiye ederiz.
1.Gün: HATAY - ANTAKYA - HARBİYE - GAZİANTEP
Sabah yol güzergâhında alınan kahvaltı sonrası Hatay’a varıyoruz. Dünya’nın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesi, Mozaik Müzesi, Eski Antakya Evleri, Katolik, Ortodoks ve Protestan Kiliseleri, Kilise iken Camiye çevrilmiş olan minaresi 17. asırdan kalma tarihi bir eser olan Habib-i Neccar Cami gezdikten sonra Hatay’da. Antakyalı zenginlerin yazlık mevki olan ve çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getirilen Defne (Harbiye)’ ye gidiyoruz. Harbiye Şelaleleri ve Antakya mutfağının birbirinden değişik ve lezzetli mezelerinin tatlandırdığı bir öğle yemeği alıyoruz. Künefenin bu şehre ait olduğunu da şimdiden hatırlatalım! Yemek molamız sonrasında Gaziantep’ e hareket. Gaziantep’e varış sonrası otele yerleşme konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
2.Gün: GAZİANTEP - KAHRAMANMARAŞ - ADIYAMAN - NEMRUT - KÂHTA
Sabah kahvaltı sonrası, alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Kahramanmaraş’a hareket ediyoruz. Tarihi kapalı çarşısını gezip alış veriş yapıyoruz. Kahramanmaraş Sütçü İmam heykeli ve Maraş Kalesi ve müzesini geziyoruz. Gezi sonrası, Maraş’ın meşhur dondurmasının tadına bakıyoruz. Ardından Adıyaman’a hareket ediyoruz. Adıyaman’a varış sonrası Öğle yemeğimizi alıyoruz, yemek sonrası; Yeni Arsemia Kalesi, Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüsü ziyaretlerimizi yaparak, Gün batımını almak üzere Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Gün batımı sonrası Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde
3.Gün: DİYARBAKIR - ULUCAMİ - ON GÖZLÜ KÖPRÜ
Otelimizde sabah alacağımız kahvaltı sonrasında Türkiye’nin Baraj üstünde kurulmuş olan Nisibbi Asmalı Köprüsünden geçerek Diyarbakır merkeze geliyoruz. Kentle özdeşleşen tarihi Hasanpaşa Hanı mimarisi ve havasıyla size büyüleyecek olan bu yerde kahve molası veriyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında Ulucami, Sülüklü Han, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Mardin Kapı gezilerimiz sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz, yemek sonrası Diyarbakır Şehir maketi, İç Kale, Çifte Minare, Kervan Saray, Keçi Burcu, On Gözlü Köprü sonrasında kısa bir serbest zaman ve buluşma sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
4.Gün: BATMAN - HASANKEYF - MİDYAT
Sabah kahvaltı sonrası Sincik üzerinden Türkiye’nin Baraj üstünde kurulmuş olan Sincik Asmalı Köprüsünden geçerek, Hasankeyf’e hareket ve yol güzergâhında Batman’ öğle Yemeği sonrası Raman dağı ve Raman petrol kuyularının görülmesi sonrasında Hasan keyfe varış. Dicle Nehri kenarında kurulmuş olan muhteşem görünüşlü Hasankeyf’i gezmeye başlıyoruz. İlk olarak kentin karşısında Dicle nehrinde içine alacak şekilde Fotoğraflarımızı Çektikten sonra, El-Rızk Camı, Ulucami. Köprü, Eski ve Yeni Kale ile Saraylar gezisi. Selçuklu Mezarlığı ve Selçuklu camı ve sarayını gezip görüyoruz. Sonrası Hasankeyf Yol güzergâhında seyir terasından Hasankeyf’i fotoğraflıyoruz. Hasankeyf’ten ayrıldıktan sonra Midyat’a geçiyoruz. Midyat’ta birçok dizilere ev sahipliği yapmış devlet konuk evini geziyoruz, gezimiz sonrası Dünyanın en önemli Gümüş işçiliklerinin yapıldığı ve Telkâri işçiliğinin merkezi olan Midyat çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz Daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
5.Gün: MİDYAT - MARDİN - URFA
Kahvaltı sonrası, Midyat sokaklarını fotoğrafladıktan sonra Mardin’e hareket ediyoruz. Deyrul Zeferan Manastırını tüm yönleriyle beraber manastırın yetkilisi ile gezip geniş bilgi alıyoruz. Gezimiz sonrası Süryani Kahvesi içtikten sonra Mardin Merkeze geçip, Kasımiye Medresesi, Kırklar Kilisesi, Mardin Evleri ve Sokakları, Abbaralar, Ulucami ve Zinciriye Medresesi ziyaretleri sonrası, Öğle yemeğimizi alıyor ve Urfa’ya hareket ediyoruz. Urfa yolumuz üzerinde bulunan Göbekli Tepe ziyareti ediyoruz. İnsanlığın ilk yerleşme yeri olarak bilinen Göbekli tepe gezimiz ardından, Urfa’da İsotçular çarşısı, Kazaz Pazarı, Gümrük Hanı gezileri sonrası otele yerleşme. Kısa bir dinlenmenin sonrası Geleneksel Urfa Sıra gecesinin yapıldığı Tarihi binada ve Urfa’ya has lezzetlerin sunulduğu Sıra gecesi eğlencemizi yapıyoruz daha sonra otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
6.Gün: URFA - HARRAN - HALFETİ - GAZİANTEP - BİRECİK
Erken alınan kahvaltı sonrası, Balıklı Göl, Ayn-ı Zilha Gölü, Halil-ür Rahman, Rızvaniye ve Mevlid-i Halil Camileri ve Urfa Kalesinin Panoramik Görüntüsünü alıyor ve Harran’a hareket ediyoruz. Konik evleri ile ünlü Harran’da bu evlerden birine konuk oluyoruz. İrem Cami (Ulucami), Harran Üniversitesi, Arkeolojik Kazı Alanı ziyaretleri ve Kalenin Panoramik görüntüsünün alınmasının ardından Halfeti’ye hareket ediyoruz. Halfeti’de barajda, öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Halfeti Tekne Gezisine başlıyoruz teknemizle gezi sırasında Batık Minare ve Rum Kale’yi görüyoruz ardından teknemizden indikten sonra, Birecik Kelaynak Kuşlarının yaşam alanlarını gördükten ve bilgi aldıktan sonra. Gaziantep’e geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
7.Gün: GAZİANTEP - ADANA - İSTANBUL
Erken alınan kahvaltı sonrası. Zeugma ve Dülük Antik Kentlerinden getirilmiş olan eserleri Zeugma Mozaik Müzesinde görebiliriz, Gaziantep Arkeoloji Müzesi. Bayazhan Kent Müzesi, Antep Kalesi, Naib hamamı ve Cam Müzesi ziyaretleri. Emine Göğüş Mutfak müzesi, Bakırcılar ve Sedefçiler Çarşısı, Zincirli Bedesten, Şire Hanı, Elmacı Pazarı ziyaretleri ve Fıstık alış verişi sonrası. Öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonra Adana’ya hareket ediyoruz. Adana’da yapacağımız kısa bir şehir gezisinin ardından İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.
Not:
Turumuza tek kişi katılmak, otellerde tek kişi konaklamak istiyorsanız eğer tek kişi(SNG) fark ücreti: 500TL'dir.

Yayınlanan fiyatlar Nakit ve Havale/EFT için geçerlidir.

Kredi Kartı Peşin ve Taksitlendirmelerde % 4 fark ilave olacaktır. Paraf ve Garanti Bonus Kredi Kartlarına 2+2 taksit imkanı

Rehber, tur programında gezilecek yerler aynı kalmak şartı ile turun daha verimli hale gelmesi için tur günlerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Acentamız otellerimiz aynı kategoride olmak şartı ile değişiklik hakkına sahiptir. Rezervasyon halinde bu kurallar kabul edilmiş sahiptir.
Bölgesel Yemek Kültürü
Antakya Kervan Restoran: Antakya Mezeleri, Tavuk ve Künefe.

Kahta Merkez Restoran: Et Yemekleri.

Batman Kazım Usta: Köfte, Kebap veya Lahmacun.

Mardin Ebrar Restoran: Mumbar, Lahmacun veya Kuzu Tandır.

Halfeti Karagül Restoran: Balık, Urfa kebap, Patlıcan kebap.

Antep: Et Yemeği.

Adana: Adana Kebap.

Fiyata Dahil & Hariç Hizmetler

 • Gidiş - Dönüş Ulaşım
 • Programda Belirtilen Çevre Gezileri
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Otelde 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Türsab Seyahat Sigortası
 • Gezi Boyunca Tüm, Müze ve Ören Yerleri Girişleri
 • Özel Müzeler (Deyrulzeferan, Kiliseler ve Devlet Konuk Evi)
 • Öğle Yemekleri ve İçecekler
 • Nemrut Dağ Milli Park Girişi ve Nemrut'a Çıkış (otobüs ile)
 • Halfeti Tekne Turu ve Teknedeki İçecekler
 • Urfa'da Sıra Gecesi (Tarihi Mekan)

Tur Lokasyonu

Created with Sketch. Küçükdalyan, Saint Pierre Kilisesi, Sen Piyer Cad, Antakya/Hatay, Turkey

SSS

Önemli Bilgilendirme / Tur Esnasında
Tur esnasında yaşanabilecek Resmi ve İdari tatillerdeki yoğunluğa bağlı beklemeler; Müze ören girişleri, Restoranlar, Feribot, Köprü, Araç Trafiği gibi mücbir sebeplerden dolayı Acentemiz Rehber, Tur Lideri Sorumlu değildir.

Tur sırasında ihtiyacınız olabilecek malzemeleri (mevsimlik kıyafetler, yedek tişört – çorap vb. ayrı bir sırt çantası, poşet vb.) bir şeyin içinde her zaman yanınızda bulundurunuz.

Herhangi bir ihtiyacınızda lütfen rehberinize danışınız ve tavsiye alınız.

Herhangi bir probleminizde (sağlık, ilaç temini vb.) lütfen rehberinize bilgi veriniz.

Rehberinizin uyarılarını, ören yerlerinde olan uyarı tabelalarında olan uyarı ve dikkat çekilmesi istenilen noktaları lütfen dinleyip okuyunuz.

Grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.

Turlarımız; otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez ve bu hizmetlerden herhangi birinin ya da bir kaçının kullanılmaması halinde ücret iadesi söz konusu değildir.

Otel konseptine veya doluluk oranına göre yemekler set menü olabilir.

Çocuk indirimleri iki (2) yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklara otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Kurallar
Acente, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde haber vermek koşulu ile turu iptal etme hakkını saklı tutar.
Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası minibüsle, 15-35 kişi arası küçük otobüs (midibus), 35 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden PAYTUR kesinlikle sorumlu değildir.
Turlarımızda gezilecek bölgelerde yol kapanması, restorasyon vs. gibi durumlarda acentemiz sorumlu tutulamaz.
İptal - İade Detayları
Tüketicinin satın almış olduğu paket turu tek taraflı olarak iptal etmek istemesi halinde; Paytur Turizm’in sözleşme imzası ile birlikte tüketiciye verdiği tur programında belirtilen özel şartlar öncelikli geçerli olmak üzere;
a) Turun başlangıç tarihine 28 gün kalaya kadarki iptallerde cezasız tam iade alır.
b) Turun başlangıç tarihine 21 gün kalaya kadarki iptallerde tur ücretinin %25’ini,
c) Turun başlangıç tarihine 14 gün kalaya kadarki iptallerde tur ücretinin %50’sini,
d) Turun başlangıç tarihine 7 gün kalaya kadarki iptallerde tur ücretinin %75’ini,
e) Turun başlangıç tarihine 0 gün kalaya kadarki iptallerde tur ücretinin tamamını ihtara gerek kalmaksızın defaten ödemeyi tüketici ve aynı sözleşme içerisindeki diğer katılımcılar kabul ve taahhüt eder.

Ancak, paket tur iptallerinde taşımacı havayolu ise havayolunun uyguladığı cezalar da hesaba katılır. Biletleme yapıldıktan sonra kesinlikle ücret iadesi yoktur.

Tüketici satın almış olduğu paket turu veya otel konaklamasını başka bir isme devredebilir ancak taşıyıcı tüzel kişiliklerinin ve konaklamacı tüzel kişiliklerinin kuralları göz önüne alınır. Devralan, sözleşmede imzası olmasa bile aynı şartlarda sözleşmeyi kabul etmiş sayılır. Yurtdışı paket turlarda vize gerekli ülkelerin elçilik kuralları da aynı şekilde göz önüne alınır. Ayrıca devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Devralan, sözleşmede imzası olmasa bile iş bu sözleşme hükümleri ile aynen bağlıdır. Uygulamalarda acente aracı konumunda olduğu için ana hizmet tüzel kişilikleri (Taşımacı ve konaklamacı)nin iptal ve iade kuralları geçerli olup, acente tüketici aleyhine üzerine düşen sorumluluğu yerine getirir.

İptal iade güvence paketi ücreti her tur için gün sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu paketi satın almak istediğinizde rezervasyon sırasında personelimize bildirmeniz gerekmektedir. Turlarımız minimum 16 kişi katılım olması halinde kesin kalkışlıdır. Mücbir sebepler veya Turumuzun 16 kişi altında kalması durumunda acente turu en yakın tarihe erteleme hakkını saklı tutar. Tarih uygunluğu olmayan misafirler turlarını veya acentenin düzenlediği eş değer turları bir yıl boyunca açık tarih şeklinde kullanabilir. İptal iade sigortası dışında da kesinlikle iade yapılmaz. Rezervasyon yapan tüm misafirler bu turun kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılır.
Diğer Tur Bilgileri
Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.

Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.
Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden PAYTUR kesinlikle sorumlu değildir.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.

Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz PAYTUR temsilcisi tarafından bilgilendirilir.
Öneriler
Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.
1618 No'lu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
1618 No'lu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TÜRSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle satın alınan paket tur hizmetinin verilememesi halini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Ferdi Kaza ve Mali Mesuliyet Sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)
Program Kopyalama ve Yayınlama
Bu tur programı, Paytur Turizm tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması ve yayınlanması suç oluşturur. Tüm hakları Paytur Turizm’e aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Paytur Turizm sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılır. Tur programımız, 6502 sayılı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

Yorumlar

0/5
Henüz Oylanmadı
Toplam Oy yok
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Çok kötü
0
Toplamda 1 - 0 / 0 gösteriliyor

Bir değerlendirme yazın

Created with Sketch.
itibaren ₺ 1.750,00

Fiyat Sorunuz

Bunları da beğenebilirsiniz

Bildirimlere abone ol

Yeni ve eğlenceli turlarımız hakkında bilgilendirmeler almak istiyorsanız bültenime abone olabilirsiniz