₺ 4.500,00
Rezervasyon Yap

Uçaklı Yukarı Mezopotamya GAP Turu (8 Mayıs Hareket / 5 Gece 6 Gün Konaklamalı)

Created with Sketch. Hatay, Küçükdalyan, Antakya/Hatay, Turkey
Puan Verilmemiş

Süre

5Gece-6Gün

Tur Tipi

Özel Tur

Toplam Kişi Sayısı

Sınırsız

Diller

___

Genel Bakış

Gezilecek Bölgeler;
Antakya – Harbiye – Gaziantep – Birecik – Halfeti – Adıyaman – Kâhta – Nemrut Dağı – Şanlıurfa – Göbekli Tepe – Harran – Mardin – Midyat – Batman – Hasankeyf – Diyarbakır

Tur Programı

1.Gün:
Pegasus Havayolları 06:50 İstanbul / Hatay uçağı ile Hatay’a hareket ediyoruz. Hatay havalimanına indikten sonra ekstra kahvaltı molasının ardından Hatay'da gezilecek yerlere doğru yola çıkıyoruz. Dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesi, Mozaik Müzesi, Eski Antakya evleri, Katolik, Ortodoks ve Protestan Kiliseleri, Kilise iken camiye çevrilmiş olan minaresi 17.yy'dan kalma tarihi bir eser olan Habib-i Camii'ni gezdikten sonra Antakya'lı zenginlerin yazlık mevkii olan ve çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getirilen Defne'ye (Harbiye) gidiyoruz.

Harbiye şelaleleri ve Antakya mutfağının birbirinden değişik ve lezzetli mezelerinin tatlandırıldığı bir öğle yemeği alıyoruz. Künefenin bu şehre ait olduğunu da şimdiden hatırlatalım. Yemek molamız sonrasında Gaziantep'e hareket. Gaziantep'e varış sonrası otele yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Konaklama : Gaziantep
2.Gün:
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Urfa'ya doğru yola çıkıyoruz. Urfa'ya varışımızın ardından, Harran'a hareket ediyoruz. Konik evleri ile ünlü Harran'da bu evlerden birine konuk oluyoruz. İrem Cami (Ulucami), Harran Üniversitesi, Arkeolojik Kazı Alanı ziyaretleri ve Kalenin Panaromik görüntüsünün alınmasının ardından, Balıklı Göl, Ayn-ı Zilha Gölü, Halil-ür Rahman, Rızvaniye ve Mevlid-i Halil Cmileri ve Urfa Kalesinin Panaromik görünütüsünü alıyor Gümrük hanı, İsotçular Çarşısı, Kazaz pazarını geziyoruz. Gezilerimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde. Katılmak isteyen misafirlerimiz için Urfa Yemekli Sıra Gecesi (ekstra) gidiyoruz. Konaklama : Urfa
3.Gün:
Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Kızıltepe-Viranşehir üzerinden yaklaşık on iki bin yıl öncesinde inşa edilmiş insanlık tarihinin bilinen ilk Tapınağı olan Göbekli Tepeye ulaşıyoruz. Henüz çok az bir kısmı açılmış olan ve neolitik çağın hac merkezi kabul edilen Göbekli Tepe’nin hikâyesini dinlerken büyüleneceksiniz.

Ziyaretimiz sonrası Mardin'e doğru yolumuza devam ediyoruz. Mardin'e varış sonrası Kasımiye ve Zinciriye Medreseleri, Kırklar Kilisesi, Abbaralar gezilerimizi de yapıp öğle yemeği molası veriyoruz. Yemeğimizin ardından Dayrülzaferen Manastırı'nı da ziyaret ediyor ve Midyat'a doğru yola çıkıyoruz.

Midyat'a varış, otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama : Midyat
4.Gün:
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, Telkari işçiliğinin en güzel örneklerini göreceğimiz çarşıyı geziyoruz. Midyat Devlet Konukevi, Eski Midyat Sokakları gezimizi tamamladıktan sonra Hasankeyf'e doğru yola çıkıyoruz.

Görkemini hala koruyan Hasankeyf kalesini, gizli su tünelini, El Rızık camiinin minaresini, Ulucami, köprü, Eski ve Yeni Saraylar gezisi ardından, Selçuklu mezarlığı ve Selçuklu Cami - Sarayını görüyoruz.

Ardından Hasankeyf yol güzergahında tekne turu ve Hasankeyf'i fotoğraflıyoruz. Hasankeyf'ten ayrıldıktan sonra Batman'a doğru yola çıkıyoruz. Raman Dağı'nda bulunan petrol kuyularını panaromik olarak görüyor ve öğle yemeği molası veriyoruz.

Batman'da verdiğimiz öğle yemeği molası sonrasında Diyarbakır'a yol alıyoruz. Otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama : Diyarbakır
5.Gün:
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Diyarbakır Surları, Mardinkapı, Dağ Kağı ve Urfa Kapı, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Atatürk Köşkü, 10 Gözlü Köprü, Ulucami gezileri sonrası, Türkiye'nin baraj üzerine kurulmuş ilk köprüsü olan Şincik Köprüsünü geçerek Adıyaman'a varıyoruz. Burada alacağımız öğle yemeği sonrasında, Yeni Arsemia Kalesi, Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüs'ü ziyaretlerimizi de yapıp günbatımını izlemek üzere Nemrut Dağı'na çıkıyoruz.

Nemrut'ta günbatımı sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama : Kahta
6.Gün:
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Halfeti'ye hareket ediyoruz. Halfeti Tekne gezisi sırasında Batık Minare ve Rum Kalesi'ni görüyoruz. Arından Teknemizden indikten sonra Halfeti barajında öğle yemeği alıyoruz.

Birecik Kelaynak kuşlarının yaşam alanlarını görüp bilgi aldıktan sonra Gaziantep'e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep'e vrış sonrası Zeugma ve Dülük Antik Kentlerinden getirilmiş olan eserleri Zeugma Mozaik Müzesi'nde görebiliriz.

Antep Kalesi, Naib hamamı ve Cam müzesi ziyaretleri ardından Emine Göğüş Mutfak Müzesi ziyareti, Bakırcılar ve Sedefçiler Çarşısı, Zincirli Bedesten, Şire Hanı, Elmacı pazarı ziyaretlerimizi de yapıyor baklava-fıstık alışverişi sonrası Pegasus havayolları Gaziantep / İstanbul 22:25 uçuşu için havalimanına yol alıyoruz. İstanbul'a varışımız sonrası bir başka PAYTUR Organizasyonunda görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz.
Not:
Belirtilen tur ücretimiz çift kişilik oda da kişi başı ücreti olup, turumuza tek kişi katılmak ve otelde tek kişi konaklamak isteyen misafirlerimiz için tek kişi (single) fark ücreti eklenmektedir.

Çocuk indirimleri iki (2) yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklara otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Otellerimiz bölgelerinin en iyi otelleri olup, acentamız turdan önce aynı standartlarda oteller ile değiştirme hakkına sahiptir.

Rehber, tur programında gezilecek yerler aynı kalmak şartı ile turun daha verimli hale gelmesi için tur günlerinde değişiklik yapabilir.

Tur esnasında yaşanabilecek Resmi ve İdari tatillerdeki yoğunluğa bağlı beklemeler; Müze ören girişleri, Restoranlar, Feribot, Köprü, Araç Trafiği gibi mücbir sebeplerden dolayı Acentemiz Rehber, Tur Lideri Sorumlu değildir.

Grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.
Bölgesel Yermek Kültürü
Antakya Kervan Restoran: Antakya Mezeleri, Tavuk ve Künefe.

Kahta Merkez Restoran: Et Yemekleri.

Batman Kazım Usta: Köfte, Kebap veya Lahmacun.

Mardin Ebrar Restoran: Mumbar, Lahmacun veya Kuzu Tandır.

Halfeti Karagül Restoran: Balık, Urfa kebap, Patlıcan kebap.

Antep: Et Yemeği.

Adana: Adana Kebap.

Fiyata Dahil & Hariç Hizmetler

 • Gidiş - Dönüş Pegasus Havayolları ile Ulaşım
 • Programda Belirtilen Çevre Gezileri
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Otelde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otelde 5 Sabah Kahvaltısı ve 4 Akşam Yemeği
 • Türsab Seyahat Sigortası
 • Ulaşım Tur Transferleri
 • Gezi Boyunca Tüm, Müze ve Ören Yerleri Girişleri
 • Özel Müzeler (Deyrulzeferan, Kiliseler ve Devlet Konuk Evi)
 • Öğle Yemekleri ve İçecekler
 • Nemrut Dağ Milli Park Girişi ve Nemrut'a Çıkış (otobüs ile)
 • Halfeti Tekne Turu ve Teknedeki İçecekler
 • Urfa'da Sıra Gecesi (Tarihi Mekan)

Tur Lokasyonu

Created with Sketch. Hatay, Küçükdalyan, Antakya/Hatay, Turkey

SSS

Önemli Bilgilendirme / Tur Esnasında
Tur esnasında yaşanabilecek Resmi ve İdari tatillerdeki yoğunluğa bağlı beklemeler; Müze ören girişleri, Restoranlar, Feribot, Köprü, Araç Trafiği gibi mücbir sebeplerden dolayı Acentemiz Rehber, Tur Lideri Sorumlu değildir.

Tur sırasında ihtiyacınız olabilecek malzemeleri (mevsimlik kıyafetler, yedek tişört – çorap vb. ayrı bir sırt çantası, poşet vb.) bir şeyin içinde her zaman yanınızda bulundurunuz.

Herhangi bir ihtiyacınızda lütfen rehberinize danışınız ve tavsiye alınız.

Herhangi bir probleminizde (sağlık, ilaç temini vb.) lütfen rehberinize bilgi veriniz.

Rehberinizin uyarılarını, ören yerlerinde olan uyarı tabelalarında olan uyarı ve dikkat çekilmesi istenilen noktaları lütfen dinleyip okuyunuz.

Grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.

Turlarımız; otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez ve bu hizmetlerden herhangi birinin ya da bir kaçının kullanılmaması halinde ücret iadesi söz konusu değildir.

Otel konseptine veya doluluk oranına göre yemekler set menü olabilir.

Çocuk indirimleri iki (2) yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklara otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Kurallar
Acente, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde haber vermek koşulu ile turu iptal etme hakkını saklı tutar.
Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası minibüsle, 15-35 kişi arası küçük otobüs (midibus), 35 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden PAYTUR kesinlikle sorumlu değildir.
Turlarımızda gezilecek bölgelerde yol kapanması, restorasyon vs. gibi durumlarda acentemiz sorumlu tutulamaz.
İptal - İade Detayları
Tüketicinin satın almış olduğu paket turu tek taraflı olarak iptal etmek istemesi halinde; Paytur Turizm’in sözleşme imzası ile birlikte tüketiciye verdiği tur programında belirtilen özel şartlar öncelikli geçerli olmak üzere;
a) Turun başlangıç tarihine 30 gün kalaya kadarki iptallerde uçak ve vergiler düşükdükten sonra cezasız tam iade edilir.
Turun başlangıç tarihine 30 gün kalaya kadarki iptallerde tur ücretinin tamamını ihtara gerek kalmaksızın defaten ödemeyi tüketici ve aynı sözleşme içerisindeki diğer katılımcılar kabul ve taahhüt eder.

Ancak, paket tur iptallerinde taşımacı havayolu ise havayolunun uyguladığı cezalar da hesaba katılır. Biletleme yapıldıktan sonra kesinlikle ücret iadesi yoktur.

Tüketici satın almış olduğu paket turu veya otel konaklamasını başka bir isme devredebilir ancak taşıyıcı tüzel kişiliklerinin ve konaklamacı tüzel kişiliklerinin kuralları göz önüne alınır. Devralan, sözleşmede imzası olmasa bile aynı şartlarda sözleşmeyi kabul etmiş sayılır. Yurtdışı paket turlarda vize gerekli ülkelerin elçilik kuralları da aynı şekilde göz önüne alınır. Ayrıca devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Devralan, sözleşmede imzası olmasa bile iş bu sözleşme hükümleri ile aynen bağlıdır. Uygulamalarda acente aracı konumunda olduğu için ana hizmet tüzel kişilikleri (Taşımacı ve konaklamacı)nin iptal ve iade kuralları geçerli olup, acente tüketici aleyhine üzerine düşen sorumluluğu yerine getirir.

İptal iade güvence paketi ücreti her tur için gün sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu paketi satın almak istediğinizde rezervasyon sırasında personelimize bildirmeniz gerekmektedir. Turlarımız minimum 16 kişi katılım olması halinde kesin kalkışlıdır. Mücbir sebepler veya Turumuzun 16 kişi altında kalması durumunda acente turu en yakın tarihe erteleme hakkını saklı tutar. Tarih uygunluğu olmayan misafirler turlarını veya acentenin düzenlediği eş değer turları bir yıl boyunca açık tarih şeklinde kullanabilir. İptal iade sigortası dışında da kesinlikle iade yapılmaz. Rezervasyon yapan tüm misafirler bu turun kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Araçlarımız kişi sayısı doğrultusunda aynı koltuk sayısı ile araçlar temin edilmektedir.
Diğer Tur Bilgileri
Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.

Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.
Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden PAYTUR kesinlikle sorumlu değildir.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.

Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz PAYTUR temsilcisi tarafından bilgilendirilir.
Öneriler
Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.
1618 No'lu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
1618 No'lu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TÜRSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle satın alınan paket tur hizmetinin verilememesi halini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Ferdi Kaza ve Mali Mesuliyet Sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)
Program Kopyalama ve Yayınlama
Bu tur programı, Paytur Turizm tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması ve yayınlanması suç oluşturur. Tüm hakları Paytur Turizm’e aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Paytur Turizm sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılır. Tur programımız, 6502 sayılı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

Yorumlar

0/5
Puan Verilmemiş
Toplam Oy yok
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Berbat
0
Toplamda 1 - 0 / 0 gösteriliyor

Bir değerlendirme yazın

Created with Sketch.
itibaren ₺ 4.500,00

Geri Bildirim

Organize eden

paytur

Üyelik tarihi: 2019

1 Değerlendirmeler

Bunları da beğenebilirsiniz

Sohbete başla
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?