₺ 350,00
Rezervasyon Yap

5* Ramada Plaza Konaklamalı Yuvacık, Aytepe, Ormanya, Kartepe (Her Hafta Cumartesi, Pazar)

Created with Sketch. Kartepe, Kocaeli, Turkey
Puan Verilmemiş

Süre

1Gece-2Gün

Tur Tipi

Özel Tur

Toplam Kişi Sayısı

Sınırsız

Diller

___

Genel Bakış

Yuvacık – Aytepe – Ormanya – Kartepe Turumuz Güvenli Turizm Sertifikalı 5* Ramada Plaza by Wyndham veya aynı bölgede bulunan diğer 5* Termal Hotel konaklamalıdır.

Gezilecek Yerler: Kartepe – Yuvacık – Aytepe – Sapanca – Maşukiye – Kartepe Cam Teras – Hobbit Evleri – Ormanya

Sizi Nereden Alalım?

06:45  Bakırköy: İncirli Alfemo Mağazası Önü

07:00  Mecidiyeköy: Yapı Kredi Bankası Önü

07:15  Kadıköy: Evlendirme Dairesi Önü

07:30 Kartal: Kartal Köprüsü (Ankara Yönü)

08:30  İzmit: Eski Valilik Karşısı

Not: Yol güzergahımız üzerinden (Pendik, Gebze) biniş sağlanmaktadır.

Daha fazla göster

Tur Programı

1.Gün:
İstanbul’dan hareket ettikten sonra 2 saat süren yolcukla ulaşabileceğimiz Yuvacık köyüne varıyoruz. Ekstra sabah kahvaltısı ardından, Yuvacık'tan başlayıp Samanlı Dağları'nın eteklerine uzanan düzlükte farklı yükseklikler ve farklı şekiller göreceğimiz. Burada, özellikle de sarı ve turuncu renklerin olduğu sonbahar mevsiminde bir güz ormanına tanık olacağımız. Yuvacık köyünde kısa bir gezinti yaparak, çaylarımızı yudumlayıp bol temiz hava depoladıktan sonra Yuvacık barajının görerek fotoğraflıyoruz. Daha sonra Baraj gölü manzaralı yolumuzu takip ederek barajın sonu olan şelaleler bölgesinde kısa serbest zaman vererek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Daha sonra Aytepe’ye hareket ediyoruz. Beşkayalar Tabiat Alanı ile Soğukdere, Sıcakdere ve Kirazdere'nin yüksek kaya duvarları ve kanyonları görerek Aytepe’ye ulaşıyoruz. Yürüyüş sırasında birçok küçük şelale bizlere güzel kareler çekebiliriz. Aytepe’nin eşsiz doğası ile yürüyüşümüzü gerçekleştirdikten sonra Karadeniz’den göçmüş Karadenizlilere özgü yayla evlerini görüyoruz dağınık yerleşimi ve karalahana dikili bahçeleri ile meşhurdur. Aytepe’nin 1000 m yükseklikten körfeze bakan bir manzarası vardır Rahat fakat biraz uzun yürüyüşün ardından. YUVACIK bölgesine inip Özkaraaslan vadisine ulaşıyoruz. Dileyenler balık veya sucuk yemenin tadıyla güzellikler yaşıyoruz. Günün son durağı Servetiye Köyü olacaktır. Servetiye Camii ve Direniş Müzesi ve doğal güzelliklerini gördükten sonra otele dönüyoruz. Termalden faydalanma. Akşam yemeği ve konaklama otelde. KOCAELİ
2.Gün:
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında ilk durağımız Ormanya Doğal Yaşam Parkı oluyor. Hobbit evler, Evcil hayvanat bahçesi, çocuk hayvanat bahçesi gezileri sonrasında Kartepe yolunda Cam Terasa hareket ediyoruz. Marmara Bölgesindeki tek Cam Teras olan Ayrı Gezegen Mesire Alanına varıyoruz. Cam Teras gezisinden sonra Maşukiye Mesire Alanına geçiyoruz. Burada Atv, zipline gibi aktivitelerden faydalanmanızı sağlıyoruz. Maşukiye’de vadi boyunca serbest zaman veriyoruz. Tur sonrasında İstanbul’a hareket etmek üzere yola çıkıyoruz. Aldığımız noktalara sizleri bırakarak başka bir Pay tur Organizasyonunda görüşmek dileklerimiz ile sizlerden ayrılıyoruz.
Önemli Notlar:
Pandemi sebebiyle hafta sonu kısıtlamasından muaf olunabilmesi için 20 yaş altı ve 65 yaş üstü misafirler için seyahat izin belgesi alınması gerekmektedir. Bu sebeple bu yaşları kapsayan misafirlerin acentamıza başvurması gerekmedir.

Rehber, tur programında gezilecek yerler aynı kalmak şartı ile turun daha verimli hale gelmesi için tur günlerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

3 yaş üzeri çocuklar koltuk alma zorunluluğunda olup, tam ücrete tabidir. 0-3 yaş arası koltuk almaksızın 2 yetişkin yanında, ebeveyn kucağında ücretsizdir.

Belirtilen tur ücretimiz çift kişilik oda da kişi başı ücreti olup, turumuza tek kişi katılmak ve otelde tek kişi konaklamak isteyen misafirlerimiz için tek kişi (single) fark ücreti 1 gece için artı 100TL'dir.

Çocuk indirimleri iki (2) yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklara otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 02 yaş çocuklara koltuk alınması halinde 150.- TL ücret talep edilir.

Tur esnasında yaşanabilecek Resmi ve İdari tatillerdeki yoğunluğa bağlı beklemeler; Müze ören girişleri, Restoranlar, Feribot, Köprü, Araç Trafiği gibi mücbir sebeplerden dolayı Acentemiz Rehber, Tur Lideri Sorumlu değildir.

Grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.

Fiyata Dahil & Hariç Hizmetler

  • Gidiş - Dönüş Ulaşım
  • 5* Ramada Plaza veya aynı bölgede bulunan diğer 5* Hotel 1 Gece Konaklama
  • Otelde 1 Adet Akşam Yemeği
  • Otelde 1 Adet Sabah Kahvaltısı
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
  • Rehberlik Hizmeti, Tur Liderliği
  • Öğle Yemekleri ve İçecekler
  • Her Türlü Şahsi, Özel Harcamalar
  • Cam Teras ve Ters Ev Girişi
  • Atv ve Zipline Biniş Ücretleri

Tur Lokasyonu

Created with Sketch. Kartepe, Kocaeli, Turkey

SSS

Rezervasyon Detayları
Yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur.

Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Paytur Sorumlu tutulamaz.
Ulaşım Detayları
Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası minibüsle, 15-35 kişi arası küçük otobüs (midibus), 35 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik turizm araçlarıyla yapılacaktır. Turlarımızda araçlar %70 (yüzde yetmiş) kapasite ile kalkış yapacaktır. Bu kuralın dışına çıkılması asla söz konusu değildir.

Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

Tur esnasında yaşanabilecek Resmi ve İdari tatillerdeki yoğunluğa bağlı beklemeler; Müze ören girişleri, Restoranlar, Feribot, Köprü, Araç Trafiği gibi mücbir sebeplerden dolayı Acentemiz, Rehber, Tur Lideri Sorumlu değildir.
Önemli Bilgilendirme
Acente, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde haber vermek koşulu ile turu iptal etme hakkını saklı tutar.

Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden PAYTUR kesinlikle sorumlu değildir.

Turlarımızda gezilecek bölgelerde yol kapanması, restorasyon vs. gibi durumlarda acentemiz sorumlu tutulamaz.

Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.

Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir. Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
İptal - İade Detayları
Satın aldığınız turu iptal ettirmek yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 72 saat kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon esnasında yapılır dışında kesinlikle yaptırılmamaktadır.

İptal iade güvence paketi ücreti her tur için gün sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu paketi satın almak istediğinizde rezervasyon sırasında personelimize bildirmeniz gerekmektedir. Turlarımız minimum 16 kişi katılım olması halinde kesin kalkışlıdır. Mücbir sebepler veya Turumuzun 16 kişi altında kalması durumunda acente turu en yakın tarihe erteleme hakkını saklı tutar. Tarih uygunluğu olmayan misafirler turlarını veya acentenin düzenlediği eş değer turları bir yıl boyunca açık tarih şeklinde kullanabilir. İptal iade sigortası dışında da kesinlikle iade yapılmaz. Rezervasyon yapan tüm misafirler bu turun kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılır.
Öneriler
Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.
1618 No'lu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
1618 No'lu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TÜRSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle satın alınan paket tur hizmetinin verilememesi halini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Ferdi Kaza ve Mali Mesuliyet Sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)
Program Kopyalama ve Yayınlama
Bu tur programı, Paytur Turizm tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması ve yayınlanması suç oluşturur. Tüm hakları Paytur Turizm’e aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Paytur Turizm sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılır. Tur programımız, 6502 sayılı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

Yorumlar

0/5
Puan Verilmemiş
Toplam Oy yok
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Berbat
0
Toplamda 1 - 0 / 0 gösteriliyor

Bir değerlendirme yazın

Created with Sketch.
itibaren ₺ 350,00

Geri Bildirim

Organize eden

paytur

Üyelik tarihi: 2019

Bunları da beğenebilirsiniz

Sohbete başla
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?