₺ 170,00
Rezervasyon Yap

Trekking Turu (2 Farklı Katılım Seçeneği)

Created with Sketch. Camidüzü, Yuvacık Barajı, Kurtuluş Caddesi, Başiskele/Kocaeli, Turkey
Henüz Oylanmadı

Süre

1Gün

Tur Tipi

Günübirlik Tur

Toplam Kişi Sayısı

Sınırsız

Diller

___

Genel Bakış

Trekking turumuza ister kendi aracınızla, ister firmamızın araçları ile katılma imkanına sahipsiniz!

Belirtilen fiyatımız turumuza firmamızın otobüs/minibüsleri ile katılacak misafirlerimiz için geçerli olup, bu tura kendi araçları ile katılmak isteyen misafirlerimiz için kişi başı fiyatımız: 100₺‘dir. Kendi araçları ile turumuza katılmak isteyen misafirlerimiz rotamızda belli bir noktaya kadar bizlere araçları ile eşlik edecek olup, turun geri kalanı Doğa Rehberimiz eşliğinde devam edecektir.

Covid-19 Kapsamında Aldığımız Önlemler;

1- Turlarımızda hiçbir ayrıcalık gösterilmeksizin maske takılması zorunludur. Bu kuralın dışına çıkılması asla söz konusu değildir.

2- Turlarımızda araçlar %70 (yüzde yetmiş) kapasite ile kalkış yapacaktır. Bu kuralın dışına çıkılması asla söz konusu değildir.

3- Turlarımızda araçlarda sosyal mesafe kuralları doğrultusunda 1’er kişi olacak şekilde oturma planları oluşturulacaktır. Bu kuralın dışına çıkılması asla söz konusu değildir.

4- Turlarımızda araca binerken ve belirli aralıklarla misafirlerimizin ateş ölçümü yapılacaktır. Bu kuralın dışına çıkılması asla söz konusu değildir.

5- Araçlarımızda Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği şekilde dezenfektan işlemleri yapılacaktır. Bu kuralın dışına çıkılması asla söz konusu değildir.

6- Araçlarımızda kişiye özel paketlerde maske ve eldiven ücretsiz olarak verilecektir. Bu kuralın dışına çıkılması asla söz konusu değildir.

Sizi Nereden Alalım?

06:45 Bakırköy: Eski İncirli Boyner Mağazası Önü

07:00 Beşiktaş: Yıldız Cami Önü

07:15 Kadıköy: Evlendirme Dairesi Otopark Önü

08:15 İzmit: Eski Valilik Karşısı

Tur İçerğinde Kullanılan Fotoğraflar İsmail Şahinbaş‘a Aittir.

Daha fazla göster

Tur Programı

1. Gün:
Aytepe; Kocaeli'nin Yuvacık kasabasındadır. Belirtilen yerlerden hareket ile 2 saat süren yolculukla Yuvacık’tan baraj yoluna dönüyoruz. Yolculuğunuzun rahat ve konforlu geçmesi ve otele girmeden gezilere başlayacağımız için, bol ve spor kıyafetler ile topuksuz, tercihen spor ayakkabısı giymenizi tavsiye ederiz.

Baraj Gölü manzaralı yolculukla Aytepe’ye varıyoruz. Yuvacık a varıyoruz. Yuvacık vadisinde gezimizi bitirdikten sonra. Aytepe’ye hareket ediyoruz.. Aytepe’de araçtan ayrılıp yaklaşık sürecek yürüyüşe başlıyoruz. Yürüyüşümüz tamamen orman yolunda ,. Beş Kayalar Milli Parkı sınırları içinde sürmektedir. Aytepe’de, Karadeniz’e özgü yayla evlerini görmek mümkündür. Çünkü yöre sakinleri Karadeniz’den göç etmişlerdir. Aytepe’nin deniz den yüksekliği 900 mt olup körfeze bakan nefis bir manzarası vardır.(yürüyüşümüz yaş gruplarına göre yapılmaktadır) sonrası saat 17.00 gibi İstanbul’a rotamızı çeviriyoruz. Aldığımız noktalara sizleri bırakarak başka bir Pay tur Organizasyonunda görüşmek dileklerimiz ile sizlerden ayrılıyoruz.
Not:
Sitemizde belirtilen fiyatımız turumuza firmamızın otobüs/minibüsleri ile katılacak misafirlerimiz için geçerli olup, bu tura kendi araçları ile katılmak isteyen misafirlerimiz için kişi başı fiyatımız: 100₺'dir.

Kendi araçları ile turumuza katılmak isteyen misafirlerimiz rotamızda belli bir noktaya kadar bizlere araçları ile eşlik edecek olup, turun geri kalanı Doğa Rehberimiz eşliğinde devam edecektir.

0-6 Yaş çocuklar otobüste koltuk almadıkları taktirde ücretsizdir.

Rezervasyon tarih değişikliklerinin 10 gün öncesinden bildirilmesi zorunludur.

18-65 yaş aralığındaki yolcular yalnızca HES kodu ile seyahatini gerçekleştirebilmektedir. 18 yaşından küçük ve 65 yaşından büyük yolcularımız da seyahatini HES kodu ile birlikte (sokağa çıkma yasakları olduğu için) ayrıca Seyahat İzin Belgesi alarak gerçekleştirebilecektir. Bu nedenle tur kayıt sırasında araç listelerimiz için HES kodunuza ihtiyacımız olacaktır.
Unutmayın:
Doğa yürüyüşü yapacağız. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin. Yazın dereye inilebilir, Kışın dere yol kesebilir.

Mevsim ve koşullar uygunsa dileyen derede yüzebilir. Mayo, havlu vb. getirmeyi unutmayın. Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk) İnceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz).

Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun. Bileklikli bot ve altı lastik tabanlıları tercih edin. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.

Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz. Varsa ilaçlarınız (alerji, vb.) ve vitamin, güneş kremi, nemlendirici yanınızda bulundurun. Çay-kahve için çöpümüzü azaltmak adına trekkingçilerimizden ricamız kendi bardaklarını yanlarında getirmeleridir.

Fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince ekipman, yedek pil vb. almayı unutmayın.

Alternatif Turizm'de etkinliklerde tüm katılımcılar etkin görev alır. Her aşamada yardımlaşılır. Program akışı rehber tarafından belirlenir. Rehber, hava, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb. nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

Fiyata Dahil & Hariç Hizmetler

  • Gidiş- Dönüş Ulaşım
  • Doğa Rehberlik Hizmetleri
  • Milli Park Girişleri
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
  • Kişiye Özel Maske, Eldiven ve Kolonya
  • Öğle Yemeği (Restoranda Sucuk, Ekmek, İçecek)
  • Araç İçi İkramlar
  • Müze ve Ören Yeri Girişleri / Müze Kart
  • Tesislerde Yapılacak Özel Harcamalar
  • Ekstra/Özel Harcamalar

Tur Lokasyonu

Created with Sketch. Camidüzü, Yuvacık Barajı, Kurtuluş Caddesi, Başiskele/Kocaeli, Turkey

Yorumlar

0/5
Henüz Oylanmadı
Toplam Oy yok
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Çok kötü
0
Toplamda 1 - 0 / 0 gösteriliyor

Bir değerlendirme yazın

Created with Sketch.
itibaren ₺ 170,00

Fiyat Sorunuz

Tur Rehberi

paytur

Üyelik tarihi: 2019

2 Değerlendirmeler

Bunları da beğenebilirsiniz