₺ 90,00
Rezervasyon Yap

Herkes Yürüsün Diye Özel Yürüyüş Turu (Öğle Yemeği Dahil)

Created with Sketch. Camidüzü, Yuvacık Barajı, Kurtuluş Caddesi, Başiskele/Kocaeli, Turkey
Puan Verilmemiş

Süre

1Gün

Tur Tipi

Günlük Tur

Toplam Kişi Sayısı

Sınırsız

Diller

___

Genel Bakış

Sizi Nereden Alalım?

06:45 Bakırköy: Eski İncirli Boyner Mağazası Önü

07:00 Beşiktaş: Yıldız Cami Önü

07:15 Kadıköy: Evlendirme Dairesi Otopark Önü

08:15 İzmit: Eski Valilik Karşısı

Tur İçerğinde Kullanılan Fotoğraflar İsmail Şahinbaş‘a Aittir.

Tur Programı

1. Gün:
Aytepe; Kocaeli'nin Yuvacık kasabasındadır. Belirtilen yerlerden hareket ile 2 saat süren yolculukla Yuvacık’tan baraj yoluna dönüyoruz. Yolculuğunuzun rahat ve konforlu geçmesi için, bol ve spor kıyafetler ile topuksuz, tercihen spor ayakkabısı giymenizi tavsiye ederiz.

Baraj Gölü manzaralı yolculukla Aytepe’ye varıyoruz. Yuvacık a varıyoruz. Yuvacık vadisinde gezimizi bitirdikten sonra. Aytepe’ye hareket ediyoruz.. Aytepe’de araçtan ayrılıp yaklaşık sürecek yürüyüşe başlıyoruz. Yürüyüşümüz tamamen orman yolunda ,. Beş Kayalar Milli Parkı sınırları içinde sürmektedir. Aytepe’de, Karadeniz’e özgü yayla evlerini görmek mümkündür. Çünkü yöre sakinleri Karadeniz’den göç etmişlerdir. Aytepe’nin deniz den yüksekliği 900 mt olup körfeze bakan nefis bir manzarası vardır.(yürüyüşümüz yaş gruplarına göre yapılmaktadır) sonrası saat 17.00 gibi İstanbul’a rotamızı çeviriyoruz. Aldığımız noktalara sizleri bırakarak başka bir Pay tur Organizasyonunda görüşmek dileklerimiz ile sizlerden ayrılıyoruz.
Not:
Pandemi sebebiyle hafta sonu kısıtlamasından muaf olunabilmesi için 20 yaş altı ve 65 yaş üstü misafirler için seyahat izin belgesi alınması gerekmektedir. Bu sebeple bu yaşları kapsayan misafirlerin acentamıza başvurması gerekmedir.

Sitemizde belirtilen fiyatımız turumuza firmamızın otobüs/minibüsleri ile katılacak misafirlerimiz için geçerli olup, bu tura kendi araçları ile katılmak isteyen misafirlerimiz için kişi başı fiyatımız: 60₺'dir.

Kendi araçları ile turumuza katılmak isteyen misafirlerimiz rotamızda belli bir noktaya kadar bizlere araçları ile eşlik edecek olup, turun geri kalanı Doğa Rehberimiz eşliğinde devam edecektir.

0-6 Yaş çocuklar otobüste koltuk almadıkları taktirde ücretsizdir.

Rezervasyon tarih değişikliklerinin 10 gün öncesinden bildirilmesi zorunludur.
Unutmayın:
Doğa yürüyüşü yapacağız. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin. Yazın dereye inilebilir, Kışın dere yol kesebilir.

Mevsim ve koşullar uygunsa dileyen derede yüzebilir. Mayo, havlu vb. getirmeyi unutmayın. Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk) İnceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz).

Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun. Bileklikli bot ve altı lastik tabanlıları tercih edin. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.

Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz. Varsa ilaçlarınız (alerji, vb.) ve vitamin, güneş kremi, nemlendirici yanınızda bulundurun. Çay-kahve için çöpümüzü azaltmak adına trekkingçilerimizden ricamız kendi bardaklarını yanlarında getirmeleridir.

Fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince ekipman, yedek pil vb. almayı unutmayın.

Alternatif Turizm'de etkinliklerde tüm katılımcılar etkin görev alır. Her aşamada yardımlaşılır. Program akışı rehber tarafından belirlenir. Rehber, hava, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb. nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

Fiyata Dahil & Hariç Hizmetler

  • Gidiş- Dönüş Ulaşım
  • Öğle Yemeği (Restoranda Sucuk, Ekmek, İçecek)
  • Doğa Rehberlik Hizmetleri
  • Milli Park Girişleri
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
  • Araç İçi İkramlar
  • Müze ve Ören Yeri Girişleri / Müze Kart
  • Tesislerde Yapılacak Özel Harcamalar
  • Ekstra/Özel Harcamalar

Tur Lokasyonu

Created with Sketch. Camidüzü, Yuvacık Barajı, Kurtuluş Caddesi, Başiskele/Kocaeli, Turkey

Yorumlar

0/5
Puan Verilmemiş
Toplam Oy yok
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Berbat
0
Toplamda 1 - 0 / 0 gösteriliyor

Bir değerlendirme yazın

Created with Sketch.
itibaren ₺ 90,00

Geri Bildirim

Organize eden

paytur

Üyelik tarihi: 2019

Bunları da beğenebilirsiniz

Sohbete başla
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?