from ₺ 3.250,00
Book Now

(DOLMUŞTUR) Turistik Doğu Ekspresi İle Kars, Erzurum, Van, Palandöken Turu (09-16 Ocak 2022 / 7 Gece Konaklama)

Van, Turkey
Not Rated

Duration

7 Gece

Tour Type

Specific Tour

Group Size

20 people

Languages

___

Overview

Uçakla İstanbul – Van / Turistik Doğu Ekspresi İle Kars – Ankara

09 Ocak 2022 – 14 Ocak 2022 / 7 Gece Konaklama (Otelde 5 Gece – Trende 2 Gece Konaklama)

Gidiş : 09 Ocak 2022 Sabah Saat: 06.20 İstanbul – Van Pegasus Havayolları 

Dönüş : 14 Ocak 2022 Saat: 22.20 Kars – Ankara

Ankara’ya Varış : 16 Ocak 2022 Sabah Saat: 07.00 (TCDD kaynaklı rötar olmadığı takdirde)

Not: Dileyen misafirlerimiz Ankara-İstanbul YHT biletini ister kendileri ister firmamız aracılığı ile aldırabilirler. Bununla ilgili rezervasyon anında bilgi verilmesi zorunludur.

View More

Itinerary

1.Gün: 9 Ocak : İSTANBUL - VAN - GEVAŞ - AKDAMAR ADASI
9 Ocak 2022 sabah saat 06:20 Pegasus Havayolları ile İstanbul’dan Van’a olan uçuşumuz için 2 saat öncesinden Sabiha Gökçen Havalimanında buluşuyoruz.
Van’a varışımız sonrası kahvaltımızı yapıyoruz(dileyen konuklarımız meşhur Van Kahvaltıcılarında yapabilirler). Ardından Gevaş'a varıp teknemize binerek Akdamar Adası'na doğru yola çıkıyoruz. Akdamar Adasına vardığımızda Gagik Kilisesi'ni göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından öğle yemeği molası veriyor ve Halı, Kilim denilince Doğu Anadolu'nun açık ara öne çıktığı ve bölgedeki en güzel örnekleri görebileceğimiz Kilim Atölyesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında gümüş atölyeleri gezi ile Van gezimize başlıyoruz. İlk olarak Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış Van Kalesi'ni geziyoruz. Dünyaca meşhur Van Kedilerinin koruma altına alındığı Kedi Evi'ni gezerek programımıza devam ediyoruz. Otele varış akşam yemeği otelimizde (VAN 1. Gece Konaklaması)
2.Gün: 10 Ocak : DOĞUBAYAZIT - MURADİYE ŞELALESİ
Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Muradiye Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Şelale gezimizin ardından Ahlat Selçuklu mezarları ve kümbetlerini gezip, Ağrı Dağı’nı fotoğrafladıktan sonra inşası 99 yıl süren ve Mehmet Paşa tarafından 1784'te bitirilen İshak Paşa Sarayı'nı tanıyoruz. Saray gezimiz sonrasında otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (DOĞUBAYAZIT 2. Gece Konaklaması)
3.Gün: 11 Ocak : AĞRI - ERZURUM
Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Ağrı üzerinden Erzurum’a varış ve gezimize başlıyoruz. Erzurum'da ilk olarak şehrin askeri valisi Hoca Cemalettin Yakut 1310 yılında yaptırılmış Yakutiye Medresesi'ni geziyoruz. Ardından mimari özelliklerinden XIII. yüzyıl sonlarında veya XIV.yüzyılın başlarında yapıldığı sanılan Çifte Minareli Medrese'yi geziyoruz ve (Öğle yemeği çağ kebap olarak yedikten sonra) en büyüğünün Emir Saltuk'a ait olduğu ve XII. yüzyılın sonlarında yapıldığı sanılan 3 Kümbetleri geziyoruz. Gezilerimiz sonrasında Rüstem Paşa Kervansarayı diğer ismi ile Taşhan'a giderek Otludan yapılmış hediyeler alıyoruz. 1915/1916 yıllarında Alman Konsolosluğu olarak kullanılan ve 1984 yılında ziyarete açılan Atatürk Evi'ni gezdikten sonrasında otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (ERZURUM 3. Gece Konaklaması)
4.Gün: 12 Ocak : SARIKAMIŞ KAYAK TESİSLERİ - PALANDÖKEN - ERZURUM
Sabah kahvaltı sonrası Palandöken’de kayak tesislerinde kayak kızak ve teleferikle 3200 m’de zirve keyfi yapıyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra Sarıkamış’a hareket ile Türkiye’nin en yüksek rakımlı ilçesi olan Sarıkamış'ta 60.000 şehidimiz adına yapılan Anıtı görüyoruz ve sonrasında Katerina köşkü acı su ve kayak bölgesinde serbest zaman veriyoruz. Sonrasında otelimize Kars’a hareket akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (KARS 4. Gece Konaklaması)
5.Gün: 13 Ocak : ÇILDIR GÖLÜ - ANİ HARABELERİ - KARS
Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Ani harabeleri gezisine başlıyoruz. Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz. Ani Kenti, Selçuklular Dönemi’nde de iskân edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğiz. Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avı safarisini izleyeceğiz. Tutulan balıkları birlikte yiyeceğiz. Sonrasında otelimize hareket. Akşam yemeği için yemekli Kafkas Gecesi’ne (extra) gidilecektir. (KARS 5. Gece Konaklaması)
6.Gün: 14 Ocak : KARS - ANKARA
Geç kahvaltı sonrası Kars’ta; Kars şehir içi gezileri, Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Fethiye cami. Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Konservatuar ziyaret edilecektir. Gece Kars sokaklarında yürüyerek, Kars'ta kaşar ve bal alışverişi yapıyoruz. Kars’tan gece 22:20’dan sonra TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ Trenimize biniş ile Ankara yolculuğu başlıyor.
Önemli Notlar
Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Sayımız Sınırlı Kontenjandır.

14-15 Ocak tarihleri trende geçecek olup 16 Ocak sabah saat 07:00 (yolda TCDD tren ile alakalı aksamalar olmaz ise) Ankara’ya varmış oluyoruz.

Dileyen misafirlerimiz Ankara-İstanbul YHT biletini ister kendileri ister firmamız aracılığı ile aldırabilirler. Bununla ilgili rezervasyon anında bilgi verilmesi zorunludur.

Belirtilen tur ücretimiz çift kişilik oda da kişi başı ücreti olup, turumuza tek kişi katılmak ve otelde tek kişi konaklamak isteyen misafirlerimiz için tek kişi (single) fark ücreti bütün tur boyunca (otel ve tren dahil) toplam artı 1350TL'dir.

Çocuk indirimleri iki (2) yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklara otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Rehber, tur programında gezilecek yerler aynı kalmak şartı ile turun daha verimli hale gelmesi için tur günlerinde değişiklik yapabilir.

Doğal afetler, kanuni grev, genel salgın hastalık gibi mücbir sebepler ile seyir esnasında meydana gelebilecek arızalardan kaynaklanan durumlarda trenin programının olumsuz etkilenmesinden PAYTUR TURİZM SEYAHAT ACENTESİ sorumlu olmayacaktır.

TCDD TAŞIMACILIK A.Ş., seyir esnasında dışarıdan gelen etkilerle hasarlanan vagonların tamiri ve bakımlarını, aydınlatma ve iklimlendirme tertibatında meydana gelen arızaların tamirini imkanlar dahilinde en kısa süre içerisinde giderecektir.

TCDD TAŞIMACILIK A.Ş. Acenteye tahsis edilen vagonun arızalanması halinde imkanların elverdiği ölçüde aynı tipte bir başka vagonla değiştirecektir.

Kiralanan vagonlarda yer adedinden fazla yolcunun seyahat etmesine izin verilmeyecektir.

Sağlam ve çalışır vaziyette alınan vagon ve demirbaş malzemelerinin seyahat sonunda aynı şekilde teslim edilmesi zorunludur. Özel vagonlarda seyahat eden yolcuların kusuru ile vagonda veya trende meydana gelen hasarlara ilişkin olarak, TCDD TAŞIMACILIK A.Ş. tarafından PAYTUR TURİZM SEYAHAT ACENTESİ’ne bildirilen hasar bedelini zarar sahibi itirazsız ödemek zorundadır.

Included/Excluded

 • Pegasus Havayolları ile İstanbul - Van Gidiş Ulaşım,
 • TCDD Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon İle Kars - Ankara Dönüş Ulaşımı
 • 5 Gece Otel Konaklaması,
 • Otelde 4 Adet Set veya Açık Büfe Akşam Yemeği,
 • Otelde 5 Adet Açık Büfe Sabah Kahvaltısı,
 • TÜRSAB Seyahat Sigortası,
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
 • Rehberlik Hizmeti, Tur Liderliği
 • Bölgeler Arası Transfer Hizmeti
 • Trende Alınan Yiyecek ve İçecek Hizmetleri,
 • Tüm Öğle Yemekleri,
 • Otelde Alınacak Tüm Alkollü ve Alkolsüz İçecekler,
 • T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Bağlı Müze ve Ören Yeri Girişleri,
 • Çıldır Gölü Kızaklı Fayton Turu
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri / Müze Kart
 • Özel Harcamalar
 • Yemekli Kafkas Gecesi

Tour's Location

Van, Turkey

FAQs

Önemli Bilgilendirme / Tur Esnasında
Tur esnasında yaşanabilecek Resmi ve İdari tatillerdeki yoğunluğa bağlı beklemeler; Müze ören girişleri, Restoranlar, Feribot, Köprü, Araç Trafiği gibi mücbir sebeplerden dolayı Acentemiz Rehber, Tur Lideri Sorumlu değildir.

Tur sırasında ihtiyacınız olabilecek malzemeleri (mevsimlik kıyafetler, yedek tişört – çorap vb. ayrı bir sırt çantası, poşet vb.) bir şeyin içinde her zaman yanınızda bulundurunuz.

Herhangi bir ihtiyacınızda lütfen rehberinize danışınız ve tavsiye alınız.

Herhangi bir probleminizde (sağlık, ilaç temini vb.) lütfen rehberinize bilgi veriniz.

Rehberinizin uyarılarını, ören yerlerinde olan uyarı tabelalarında olan uyarı ve dikkat çekilmesi istenilen noktaları lütfen dinleyip okuyunuz.

Grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.

Turlarımız; otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez ve bu hizmetlerden herhangi birinin ya da bir kaçının kullanılmaması halinde ücret iadesi söz konusu değildir.

Otel konseptine veya doluluk oranına göre yemekler set menü olabilir.

Çocuk indirimleri iki (2) yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklara otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
İptal - İade Detayları
Tüketicinin satın almış olduğu paket turu tek taraflı olarak iptal etmek istemesi halinde; Paytur Turizm’in sözleşme imzası ile birlikte tüketiciye verdiği tur programında belirtilen özel şartlar öncelikli geçerli olmak üzere;
a) Turun başlangıç tarihine 30 gün kalaya kadarki iptallerde uçak ve vergiler düşükdükten sonra cezasız tam iade edilir.
Turun başlangıç tarihine 30 gün kalaya kadarki iptallerde tur ücretinin tamamını ihtara gerek kalmaksızın defaten ödemeyi tüketici ve aynı sözleşme içerisindeki diğer katılımcılar kabul ve taahhüt eder.

Ancak, paket tur iptallerinde taşımacı havayolu ise havayolunun uyguladığı cezalar da hesaba katılır. Biletleme yapıldıktan sonra kesinlikle ücret iadesi yoktur.

Tüketici satın almış olduğu paket turu veya otel konaklamasını başka bir isme devredebilir ancak taşıyıcı tüzel kişiliklerinin ve konaklamacı tüzel kişiliklerinin kuralları göz önüne alınır. Devralan, sözleşmede imzası olmasa bile aynı şartlarda sözleşmeyi kabul etmiş sayılır. Yurtdışı paket turlarda vize gerekli ülkelerin elçilik kuralları da aynı şekilde göz önüne alınır. Ayrıca devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Devralan, sözleşmede imzası olmasa bile iş bu sözleşme hükümleri ile aynen bağlıdır. Uygulamalarda acente aracı konumunda olduğu için ana hizmet tüzel kişilikleri (Taşımacı ve konaklamacı)nin iptal ve iade kuralları geçerli olup, acente tüketici aleyhine üzerine düşen sorumluluğu yerine getirir.

İptal iade güvence paketi ücreti her tur için gün sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu paketi satın almak istediğinizde rezervasyon sırasında personelimize bildirmeniz gerekmektedir. Turlarımız minimum 16 kişi katılım olması halinde kesin kalkışlıdır. Mücbir sebepler veya Turumuzun 16 kişi altında kalması durumunda acente turu en yakın tarihe erteleme hakkını saklı tutar. Tarih uygunluğu olmayan misafirler turlarını veya acentenin düzenlediği eş değer turları bir yıl boyunca açık tarih şeklinde kullanabilir. İptal iade sigortası dışında da kesinlikle iade yapılmaz. Rezervasyon yapan tüm misafirler bu turun kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Araçlarımız kişi sayısı doğrultusunda aynı koltuk sayısı ile araçlar temin edilmektedir.
Kurallar
Acente, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde haber vermek koşulu ile turu iptal etme hakkını saklı tutar.
Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası minibüsle, 15-35 kişi arası küçük otobüs (midibus), 35 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden PAYTUR kesinlikle sorumlu değildir.
Turlarımızda gezilecek bölgelerde yol kapanması, restorasyon vs. gibi durumlarda acentemiz sorumlu tutulamaz.
Diğer Tur Bilgileri
Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.

Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.
Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden PAYTUR kesinlikle sorumlu değildir.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.

Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz PAYTUR temsilcisi tarafından bilgilendirilir.
Öneriler
Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.
1618 No'lu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
1618 No'lu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TÜRSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle satın alınan paket tur hizmetinin verilememesi halini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Ferdi Kaza ve Mali Mesuliyet Sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)
Program Kopyalama ve Yayınlama
Bu tur programı, Paytur Turizm tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması ve yayınlanması suç oluşturur. Tüm hakları Paytur Turizm’e aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Paytur Turizm sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılır. Tur programımız, 6502 sayılı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

from ₺ 3.250,00

Inquiry

Organized by

paytur

Member Since 2019

Information Contact

Email

[email protected]

Website

https://www.paytur.com.tr

Phone

+90 (533) 454 73 31

You might also like

Sohbete başla
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?