₺ 1.190,00
Rezervasyon Yap

Uçak Ulaşımlı – Yukarı Mezopotamya GAP Turu

Created with Sketch. Gaziantep, Turkey
Henüz Oylanmadı

Süre

3Gece-4Gün

Tur Tipi

Özel Tur

Toplam Kişi Sayısı

Sınırsız

Diller

___

Genel Bakış

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Gaziantep Uçak Ulaşımlı 3 Gece 4 Gün GAP – Yukarı Mezopotamya Turu

 

Tur Programı

1. Gün: Gaziantep - Halfeti - Birecik - Urfa
Gaziantep Havaalanına inişimiz sonrası Halfeti’ye hareket ediyoruz. Yol güzergahında vereceğimiz kahvaltı molası ile turumuz başlıyor. İlk noktamız Halfeti. Halfeti’de yapacağımız tekne gezisi ile Rum Kale, Batık Şehir ve Minareleri inceliyor ve Birecik Kelaynak Kuşlarının yaşam alanlarını da gördükten sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Mola sonrası Harran’a geçiyoruz. Konik Harran evleri, İrem Camii, Rasat Kulesi, Kazı alanı ziyaretlerinden sonra evlerin olduğu alanda çay molası verdikten sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimizde yapacağımız kısa bir dinlenmenin ardından Geleneksel Urfa Sıra gecesinin yapılacağı ve Urfa’ya has lezzetlerin sunulduğu Konak’a geçiyoruz. Konaklama otelimizde olacaktır.
2. Gün: Urfa - Balıklıgöl - Göbeklitepe - Mardin
Sabah otelimizde alınan erken kahvaltı sonrası, Balıklıgöl, Ayn-ı Zilha Gölü, Halil-ür Rahman, Rızvaniye ve Mevlid-i Halil Camileri ve Urfa Kalesinin Panoramik görüntüsünü alıyor ve Urfa’da İsotçular Çarşısı, Kazaz Pazarı, Gümrük Hanı gezilerini yapıyoruz. Ardından MÖ 10.000 yılına kadar uzanan bir yapıyı gözler önüne seren Göbeklitepe’ye yol alıyoruz. Göbeklitepe gezimiz sonrası Mardin’e hareket ediyor ve Mardin’de öğle yemeği için mola veriyoruz. Deyrul Zeferan Manastırı, Kasımiye Medresesi, Kırklar Kilisesi, Mardin Evleri ve Sokakları, Abbaralar, Ulucami ve Zinciriye Medresesi ziyaretleri sonrası Mardin sokaklarında gümüşler ve kuru sebzeler için sizlere alışveriş imkanı veriyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.
3. Gün: Mardin - Midyat - Hasankeyf - Diyarbakır - Kâhta - Nemrut Dağı - Cendere Köprüsü - Karakuş Tümülüsü
Sabah otelimizde alınan erken kahvaltı sonrası Midyat Konukevi ve eski Midyat sokaklarını fotoğraflıyor ve Midyat Gümüşçüler bölgesinde sizlere alışveriş imkânı sunuyoruz. Ardından rotamızı Hasankeyf’e çeviriyoruz. Hasankeyf gezimizin ardından Diyarbakır Zerzevan Kalesi ve Diyarbakır gezilerimizi tamamlıyor ve Kâhta’ya hareket ediyoruz. Otelimize varış akşam yemeği ve konaklama sonrası, gece erken saatte kalkış ve minibüsler ile Nemrut’a hareket ediyoruz. Nemrut Dağı’nda güneşin doğuşunu izledikten sonra, dönüş yolumuzda Cendere Köprüsü, Yeni Kale ve Karakuş Tümülüsü gezilerimiz sonrası otelimize dönüyor ve kahvaltımızı yapıyoruz. Akşam yemeği, konaklama ve kahvaltı otelimizde olacaktır.
4. Gün: Gaziantep - Zeugma Mozaik Müzesi, Cam Müzesi, Bakırcılar ve Sedefçiler Çarşısı - İstanbul
Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası Gaziantep’e hareket ediyor ve Gaziantep merkezde geziyoruz. Zeugma Mozaik Müzesi, Kale ve Cam Müzesi ziyaretleri ile Bakırcılar ve Sedefçiler Çarşısı, Zincirli Bedesten, Şire Hanı, Elmacı Pazarı ziyaretleri sonrası öğle yemeği için mola veriyor ve yemek molamız sonrasında uçak saatine kadar sizlere serbest zaman tanıyoruz. Serbest zaman ardından Gaziantep Havaalanına transfer ile turumuzu sonlandırıyor İstanbul’a hareket ediyoruz. Bir başka PAYTUR gezisinde daha sizlerle görüşmek dileğiyle.
Not:
Pandemi sebebiyle hafta sonu kısıtlamasından muaf olunabilmesi için 20 yaş altı ve 65 yaş üstü misafirler için seyahat izin belgesi alınması gerekmektedir. Bu sebeple bu yaşları kapsayan misafirlerin acentamıza başvurması gerekmedir.

Belirtilen tur ücretimiz çift kişilik oda da kişi başı ücreti olup, turumuza tek kişi katılmak ve otelde tek kişi konaklamak isteyen misafirlerimiz için tek kişi (single) fark ücreti artı 300TL'dir.

Çocuk indirimleri iki (2) yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklara otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Otellerimiz bölgelerinin en iyi otelleri olup, acentamız turdan önce aynı standartlarda oteller ile değiştirme hakkına sahiptir. Oteller 3* - 4* - 5* ve Butik Otellerdir.

Rehber, tur programında gezilecek yerler aynı kalmak şartı ile turun daha verimli hale gelmesi için tur günlerinde değişiklik yapabilir.


Grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.

Fiyata Dahil & Hariç Hizmetler

 • Bölge Araç Transfer Hizmetleri
 • Programda Belirtilen Çevre Gezileri
 • Otelde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Otellerde 2 Adet Set Menü veya Açık Büfe Akşam Yemeği
 • Otellerde 2 Adet Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Türsab Seyahat Sigortası
 • Kişiye Özel Hijyen Kiti
 • İstanbul - Gaziantep Arası Gidiş - Dönüş Uçak Ulaşımı
 • Öğle Yemekleri ve Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Gezi Boyunca Tüm Müze ve Ören Yerleri Girişleri
 • Halfeti Tekne Turu ve Teknede Alınan İçecekler
 • Nemrut Dağı Girişi ve Nemrut Dağı Çıkış Minibüs Ücreti
 • Urfa'da Tarihi Mekanda Yemekli Sıra Gecesi

Tur Kategorileri

Konaklamalı Turlar

Tur Lokasyonu

Created with Sketch. Gaziantep, Turkey

SSS

Önemli Bilgilendirme / Tur Esnasında
Tur esnasında yaşanabilecek Resmi ve İdari tatillerdeki yoğunluğa bağlı beklemeler; Müze ören girişleri, Restoranlar, Feribot, Köprü, Araç Trafiği gibi mücbir sebeplerden dolayı Acentemiz Rehber, Tur Lideri Sorumlu değildir.

Tur sırasında ihtiyacınız olabilecek malzemeleri (mevsimlik kıyafetler, yedek tişört – çorap vb. ayrı bir sırt çantası, poşet vb.) bir şeyin içinde her zaman yanınızda bulundurunuz.

Herhangi bir ihtiyacınızda lütfen rehberinize danışınız ve tavsiye alınız.

Herhangi bir probleminizde (sağlık, ilaç temini vb.) lütfen rehberinize bilgi veriniz.

Rehberinizin uyarılarını, ören yerlerinde olan uyarı tabelalarında olan uyarı ve dikkat çekilmesi istenilen noktaları lütfen dinleyip okuyunuz.

Grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.

Turlarımız; otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez ve bu hizmetlerden herhangi birinin ya da bir kaçının kullanılmaması halinde ücret iadesi söz konusu değildir.

Otel konseptine veya doluluk oranına göre yemekler set menü olabilir.

Çocuk indirimleri iki (2) yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklara otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Kurallar
Acente, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde haber vermek koşulu ile turu iptal etme hakkını saklı tutar.
Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası minibüsle, 15-35 kişi arası küçük otobüs (midibus), 35 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden PAYTUR kesinlikle sorumlu değildir.
Turlarımızda gezilecek bölgelerde yol kapanması, restorasyon vs. gibi durumlarda acentemiz sorumlu tutulamaz.
İptal - İade Detayları
Tüketicinin satın almış olduğu paket turu tek taraflı olarak iptal etmek istemesi halinde; Paytur Turizm’in sözleşme imzası ile birlikte tüketiciye verdiği tur programında belirtilen özel şartlar öncelikli geçerli olmak üzere;
a) Turun başlangıç tarihine 28 gün kalaya kadarki iptallerde cezasız tam iade alır.
b) Turun başlangıç tarihine 21 gün kalaya kadarki iptallerde tur ücretinin %25’ini,
c) Turun başlangıç tarihine 14 gün kalaya kadarki iptallerde tur ücretinin %50’sini,
d) Turun başlangıç tarihine 7 gün kalaya kadarki iptallerde tur ücretinin %75’ini,
e) Turun başlangıç tarihine 0 gün kalaya kadarki iptallerde tur ücretinin tamamını ihtara gerek kalmaksızın defaten ödemeyi tüketici ve aynı sözleşme içerisindeki diğer katılımcılar kabul ve taahhüt eder.

Ancak, paket tur iptallerinde taşımacı havayolu ise havayolunun uyguladığı cezalar da hesaba katılır. Biletleme yapıldıktan sonra kesinlikle ücret iadesi yoktur.

Tüketici satın almış olduğu paket turu veya otel konaklamasını başka bir isme devredebilir ancak taşıyıcı tüzel kişiliklerinin ve konaklamacı tüzel kişiliklerinin kuralları göz önüne alınır. Devralan, sözleşmede imzası olmasa bile aynı şartlarda sözleşmeyi kabul etmiş sayılır. Yurtdışı paket turlarda vize gerekli ülkelerin elçilik kuralları da aynı şekilde göz önüne alınır. Ayrıca devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Devralan, sözleşmede imzası olmasa bile iş bu sözleşme hükümleri ile aynen bağlıdır. Uygulamalarda acente aracı konumunda olduğu için ana hizmet tüzel kişilikleri (Taşımacı ve konaklamacı)nin iptal ve iade kuralları geçerli olup, acente tüketici aleyhine üzerine düşen sorumluluğu yerine getirir.

İptal iade güvence paketi ücreti her tur için gün sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu paketi satın almak istediğinizde rezervasyon sırasında personelimize bildirmeniz gerekmektedir. Turlarımız minimum 16 kişi katılım olması halinde kesin kalkışlıdır. Mücbir sebepler veya Turumuzun 16 kişi altında kalması durumunda acente turu en yakın tarihe erteleme hakkını saklı tutar. Tarih uygunluğu olmayan misafirler turlarını veya acentenin düzenlediği eş değer turları bir yıl boyunca açık tarih şeklinde kullanabilir. İptal iade sigortası dışında da kesinlikle iade yapılmaz. Rezervasyon yapan tüm misafirler bu turun kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılır.
Diğer Tur Bilgileri
Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.

Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.
Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden PAYTUR kesinlikle sorumlu değildir.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.

Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz PAYTUR temsilcisi tarafından bilgilendirilir.
Öneriler
Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.
1618 No'lu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
1618 No'lu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TÜRSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle satın alınan paket tur hizmetinin verilememesi halini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Ferdi Kaza ve Mali Mesuliyet Sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)
Program Kopyalama ve Yayınlama
Bu tur programı, Paytur Turizm tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması ve yayınlanması suç oluşturur. Tüm hakları Paytur Turizm’e aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Paytur Turizm sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılır. Tur programımız, 6502 sayılı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

Yorumlar

0/5
Henüz Oylanmadı
Toplam Oy yok
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Çok kötü
0
Toplamda 1 - 0 / 0 gösteriliyor

Bir değerlendirme yazın

Created with Sketch.
itibaren ₺ 1.190,00

Tur Rehberi

paytur

Üyelik tarihi: 2019

Bunları da beğenebilirsiniz