₺ 0,00
Rezervasyon Yap

10 Gün – 8 Gece Otel Konaklaması / Sivas, Divriği, Kemaliye, Malatya, Elazığ, Tunceli, Tatvan, Van, Doğu Beyazıt, Kars, Erzurum, Erzincan, Tokat

Created with Sketch. Tunceli, Tunceli Merkez/Tunceli, Turkey
Puan Verilmemiş

Süre

10Gün-9Gece

Tur Tipi

Özel Tur

Toplam Kişi Sayısı

Sınırsız

Diller

___

Genel Bakış

Gezilecek Bölgeler: Sivas, Malatya, Harput, Elazığ, Tunceli, Divriği, Kemaliye, Munzur, Bingöl, Tatvan, Bitlis, Van, Doğubeyazıt, Kars, Erzurum, Erzincan, Tokat, Amasya

Sizi Nereden Alalım? 

19:00 İncirli: Ömür Plaza Önü

19:15 Mecidiyeköy: Yapı Kredi Bankası Önü

19:30 Kadıköy: Evlendirme Dairesi Otopark Önü

19:45 Kartal: Kartal Köprüsü (Ankara Yönü)

20:00 Gebze: Gebze Center 

20:30 İzmit: Eski Valilik Karşısı

21:00 Sakarya: Sakarya Kent Meydanı

21:15 Sakarya: Orman Park Karşısı


not: kapak fotoğrafında kullanılan “pertek kalesi” görselinin telif hakkı Furkan Dere ‘ye aittir. İçerikte kullanılan “pertek kalesi” görselinin telif hakkı Cem Ayden’e aittir.

Daha fazla göster

Tur Programı

1.Gün: Hareket: İstanbul - Sivas
Belirtilen yerlerden hareket ile siz değerli konuklarımızı alarak Büyük Orta ve Doğu Anadolu turumuza İzmit, Bolu, Düzce, Amasya güzergahını takiben başlıyoruz. Yolculuğunuzun rahat ve konforlu geçmesi ve otele girmeden gezilere başlayacağımız için, bol ve spor kıyafetler ile topuksuz, tercihen spor ayakkabısı giymenizi tavsiye ederiz.
2.Gün: Sivas
Sabah yolda alınacak ekstra kahvaltı sonrası hareketle Sivas gezisine başlıyoruz. Sivas Kongre Binası (Sivas Lisesi), Şifahiye Medresesi, Çifte Minareli Cami, Ulucami, Gökmedrese gezileri sonrasında (ekstra) öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Sivas kalesi, 4 Eylül Milli Mücadele Müzesi gezileri ardından, serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama : SİVAS
3.Gün: Divriği - Kemaliye (Eğin)
Sabah Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Divriği’ye hareket ediyoruz. Ulaş, Kangal üzerinden yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonrası DİVRİĞİ’ye varıyoruz. Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası, Divriği Kalesi ve Divriğide bulunan Kümbetler ve TÜRBELER, Handere Köprüsü, Hüseyin Gazi Türbesi, Seyit Baba Türbesi gezilerimiz sonrası. Divriği konakları, MÜHÜRDARZADE KONAĞI ( NURİ DEMİRAĞ KONAĞI) ve ekstra öğle yemeğimizi alıyor ve yemek sonrasında KEMALİYE ’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Yeşillikler içinde yöreye özgü evlerin bulunduğu, tarihi Taşdibi Mahallesi, Seyit Ali Parkı, Mani Yolu, Zincirli Kaya, Lökhane, Medrese ve değirmen gezilerimiz ardından. İnşaatı 130 yıl sürmüş Taş Yolu’nu görüp hikâyesini dinledikten sonra Dünya’nın en büyük kanyonlarından biri olan Karanlık Kanyon’da Karasu Nehri üzerinde tekne turu ( ekstra ) yapıyoruz Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama : KEMALİYE
4.Gün: Malatya - Elazığ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında. Şair Ahmet Kutsi Tecer ’in doğduğu Apcağa Köyü'ne geliyoruz. Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödülü köyü geziyoruz. Kanış Harebeleri, Eski Malatya, Beşkonaklar, Malatya Evleri ve (Ekstra) öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Elazığ’a hareket. Sivrice Hazar Gölü, 4000 tarihe sahip olan Harput Gezimize başlıyoruz, Ulucami, Harput kalesi, Meryem Ana Kilisesi, Harput Evleri, Eski Konak gezilerimiz sonrasında ardından otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama : ELAZIĞ
5.Gün: Tunceli - Munzur - Bingöl - Tatvan
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Tunceli'ye ulaşıp Munzur Çayı kenarında verilecek öğle yemeği molası sonrası, Bingöl üzerinden Tatvan'a ulaşıyoruz. Tatvan'da bizi bekleyen minibüslerimize binerek volkanik Nemrut Dağı Krater Gölü'nü gördükten sonra Tatvan'daki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama : TATVAN
6.Gün: Tatvan - Bitlis - Van
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bitlis’e bağlı Ahlat ilçemize ulaşıyoruz. Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Ulu Kümbet, Emir Bayındır Camii ve Kümbetini görüp bir sahil kasabasını andıran Edremit’e çeviriyoruz. Edremit’ten bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan Akdamar Adası’na hareket ediyoruz. Akdamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar. Van şehir merkezi’ ne varış öğle yemeğimizin ardından Van Gölü ve çevresini tüm manzarasıyla görebileceğimiz Van Kalesi’ne (Tuşpa Kalesi) çıkıyoruz. Dileyenler için vereceğimiz alışveriş molası sonrasında bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van Kedilerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Bu şirin dostlarımızla çekeceğimiz güzel fotoların ardından bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı atölyemize ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama : VAN
7.Gün: Van - Doğubeyazıt - Kars
Otelde alınan kahvaltı sonrası Doğubeyazıt Çaldıran yolunu takip ederek Muradiye Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Gezimiz sonrasında Doğubeyazıt'a hareket ediyoruz. Öğle yemeği ve İshakpaşa Sarayı'nı geziyoruz. İshakpaşa Sarayı gezimizi bitirdikten sonra yolda alacağımız molalar eşliğinde Ağrı yolu üzerinden Kars’a doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama : KARS
8. Gün: Kars – Erzurum
Otelde alınan kahvaltı sonrası Ani harabeleri ve tabyalarını geziyoruz. Kars şehir gezisi ve gezimiz sonrasında Erzurum’a doğru yola çıkıyoruz. Dadaşlar diyarı Erzurum’da Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii, Üç Kümbetler, Erzurum Kongreler Caddesi, Kongre Binası, Milli Mücadele Müzesi ve Erzurum’un olmazsa olmazı Oltu Taşı için Taşhan’a (Rüstem Paşa Kervansarayı) gezimiz sonrasında serbest zaman ve akşam yemeği konaklama : ERZURUM
9. Gün: Erzurum - Erzincan - Tokat
Otelde alınan kahvaltı sonrası otelden ayrılıp Erzincan da panoramik gezi sonrasında Tokat’ a doğru yola çıkıyoruz varışımız ile Taşhan, Sulu Sokak, Saat Kulesi ve Mevlevihane başlıca gezi noktalarımız olacak. Anadolu’da yazmacılığın merkezi konumunda olan Tokat Yazması almadan olmaz diyoruz ve yazmacılar çarşısında kısa bir alışveriş molası veriyoruz otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama : TOKAT
10. Gün: Tokat - Amasya
Kahvaltı sonrası otelden ayrılıp yol üzerinde Ballıca Mağarası ve Amasya ili panoramik tur sonrasında dönüş yolculuğumuz başlıyor. Aldığımız noktalara sizleri bırakarak başka bir PAYTUR Organizasyonunda görüşmek dileklerimiz ile sizlerden ayrılıyoruz.
Not
Belirtilen tur ücretimiz çift kişilik oda da kişi başı ücreti olup, turumuza tek kişi katılmak ve otelde tek kişi konaklamak isteyen misafirlerimiz için tek kişi (single) fark ücreti artı 800TL'dir. Yani turumuzun fiyatı toplam 2.800TL olmaktadır.

Çocuk indirimleri iki (2) yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklara otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 0-2 yaş çocuklara koltuk istenmediği takdirde ücretsizdir.

Rezervasyon esnasında kesinlikle, koltuk numarası belirtilemez ve koltuk garantisi verilemez

Otellerimiz bölgelerinin en iyi otelleri olup, acentamız turdan önce aynı standartlarda oteller ile değiştirme hakkına sahiptir.

Rehber, tur programında gezilecek yerler aynı kalmak şartı ile turun daha verimli hale gelmesi için tur günlerinde değişiklik yapabilir.

Turlarda yeterli çoğunluğu sağlayamaması durumunda, misafire turun hareketine 48 saat kala ve daha öncesinden haber vermek koşuluyla, turu iptal etme hakkını saklı tutar.

Misafirler, turun hareketine bir hafta kala hiçbir sebep belirtmeksizin turu iptal edebilirler. 1 haftadan az sürede gerçekleşen iptallerin iadesinde Kütahya Çizelgesi Kuralları geçerli olacaktır. Bütün fiyatlara KDV dâhildir.

Grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.

Fiyata Dahil & Hariç Hizmetler

 • Gidiş – Dönüş Ulaşım
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Otelde 8 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • Otelde 8 Adet Set Menü Akşam Yemeği
 • Otelde 8 Adet Set Menü Sabah Kahvaltısı
 • Türsab Seyahat Sigortası
 • Feribot Geçişleri
 • Rehberlik Hizmeti, Tur Liderliği
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri / Müze Kart
 • Otelde Yapılan Ekstra Harcamalar / Özel Harcamalar
 • Yolda Yapılan Ekstra Harcamalar / Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler

Tur Lokasyonu

Created with Sketch. Tunceli, Tunceli Merkez/Tunceli, Turkey

SSS

Önemli Bilgilendirme / Tur Esnasında
Tur esnasında yaşanabilecek Resmi ve İdari tatillerdeki yoğunluğa bağlı beklemeler; Müze ören girişleri, Restoranlar, Feribot, Köprü, Araç Trafiği gibi mücbir sebeplerden dolayı Acentemiz Rehber, Tur Lideri Sorumlu değildir.

Tur sırasında ihtiyacınız olabilecek malzemeleri (mevsimlik kıyafetler, yedek tişört – çorap vb. ayrı bir sırt çantası, poşet vb.) bir şeyin içinde her zaman yanınızda bulundurunuz.

Herhangi bir ihtiyacınızda lütfen rehberinize danışınız ve tavsiye alınız.

Herhangi bir probleminizde (sağlık, ilaç temini vb.) lütfen rehberinize bilgi veriniz.

Rehberinizin uyarılarını, ören yerlerinde olan uyarı tabelalarında olan uyarı ve dikkat çekilmesi istenilen noktaları lütfen dinleyip okuyunuz.

Grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.

Turlarımız; otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez ve bu hizmetlerden herhangi birinin ya da bir kaçının kullanılmaması halinde ücret iadesi söz konusu değildir.

Otel konseptine veya doluluk oranına göre yemekler set menü olabilir.

Çocuk indirimleri iki (2) yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklara otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Kurallar
Acente, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde haber vermek koşulu ile turu iptal etme hakkını saklı tutar.
Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası minibüsle, 15-35 kişi arası küçük otobüs (midibus), 35 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden PAYTUR kesinlikle sorumlu değildir.
Turlarımızda gezilecek bölgelerde yol kapanması, restorasyon vs. gibi durumlarda acentemiz sorumlu tutulamaz.
İptal - İade Detayları
Tüketicinin satın almış olduğu paket turu tek taraflı olarak iptal etmek istemesi halinde; Paytur Turizm’in sözleşme imzası ile birlikte tüketiciye verdiği tur programında belirtilen özel şartlar öncelikli geçerli olmak üzere;
a) Turun başlangıç tarihine 30 gün kalaya kadarki iptallerde uçak ve vergiler düşükdükten sonra cezasız tam iade edilir.
Turun başlangıç tarihine 30 gün kalaya kadarki iptallerde tur ücretinin tamamını ihtara gerek kalmaksızın defaten ödemeyi tüketici ve aynı sözleşme içerisindeki diğer katılımcılar kabul ve taahhüt eder.

Ancak, paket tur iptallerinde taşımacı havayolu ise havayolunun uyguladığı cezalar da hesaba katılır. Biletleme yapıldıktan sonra kesinlikle ücret iadesi yoktur.

Tüketici satın almış olduğu paket turu veya otel konaklamasını başka bir isme devredebilir ancak taşıyıcı tüzel kişiliklerinin ve konaklamacı tüzel kişiliklerinin kuralları göz önüne alınır. Devralan, sözleşmede imzası olmasa bile aynı şartlarda sözleşmeyi kabul etmiş sayılır. Yurtdışı paket turlarda vize gerekli ülkelerin elçilik kuralları da aynı şekilde göz önüne alınır. Ayrıca devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Devralan, sözleşmede imzası olmasa bile iş bu sözleşme hükümleri ile aynen bağlıdır. Uygulamalarda acente aracı konumunda olduğu için ana hizmet tüzel kişilikleri (Taşımacı ve konaklamacı)nin iptal ve iade kuralları geçerli olup, acente tüketici aleyhine üzerine düşen sorumluluğu yerine getirir.

İptal iade güvence paketi ücreti her tur için gün sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu paketi satın almak istediğinizde rezervasyon sırasında personelimize bildirmeniz gerekmektedir. Turlarımız minimum 16 kişi katılım olması halinde kesin kalkışlıdır. Mücbir sebepler veya Turumuzun 16 kişi altında kalması durumunda acente turu en yakın tarihe erteleme hakkını saklı tutar. Tarih uygunluğu olmayan misafirler turlarını veya acentenin düzenlediği eş değer turları bir yıl boyunca açık tarih şeklinde kullanabilir. İptal iade sigortası dışında da kesinlikle iade yapılmaz. Rezervasyon yapan tüm misafirler bu turun kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Araçlarımız kişi sayısı doğrultusunda aynı koltuk sayısı ile araçlar temin edilmektedir.
Diğer Tur Bilgileri
Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.

Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.
Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden PAYTUR kesinlikle sorumlu değildir.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.

Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz PAYTUR temsilcisi tarafından bilgilendirilir.
Öneriler
Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.
1618 No'lu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
1618 No'lu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TÜRSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle satın alınan paket tur hizmetinin verilememesi halini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Ferdi Kaza ve Mali Mesuliyet Sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)
Program Kopyalama ve Yayınlama
Bu tur programı, Paytur Turizm tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması ve yayınlanması suç oluşturur. Tüm hakları Paytur Turizm’e aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Paytur Turizm sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılır. Tur programımız, 6502 sayılı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

Yorumlar

0/5
Puan Verilmemiş
Toplam Oy yok
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Berbat
0
Toplamda 1 - 0 / 0 gösteriliyor

Bir değerlendirme yazın

Created with Sketch.
itibaren ₺ 0,00

Geri Bildirim

Organize eden

paytur

Üyelik tarihi: 2019

Bunları da beğenebilirsiniz

Sohbete başla
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?