from ₺0
Sorgu

Uçak Ulaşımlı Doğu Anadolu Turu

Saray, Nemrut Krater Gölü, Tatvan/Bitlis, Türkiye
Oylanmamış
Süre

4Gece-5Gün

Tur tipi

Konaklamalı Tur

Grup boyutu

1 person

Diller

___

genel bakış

Gezilecek Yerler: Van – Muradiye Şelalesi – Doğubayazıt – İshak Paşa Sarayı – Tendürek Dağı – Nahçivan – Kars – Ani Harabeleri – Çıldır – Sarıkamış – Erzurum

güzergah

1.Gün: İstanbul, Van, Muradiye Şelalesi, Doğubayazıt, İshak Paşa Sarayı, Tendürek Dağı

Belirtilen uçuş saati için 2 saat önceden havaalanında buluşuyoruz. Uçuşumuzun sonunda ilk durağımız olan Van’a varıyoruz. Ekstra olarak alacağımız kahvaltı sonrası hareketle Van gezisine başlıyoruz. İlk olarak Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış Van Kalesi'ni geziyoruz. Hoşap gezimiz sonrasında dünyaca meşhur Van Kedilerinin koruma altına alındığı Kedi Evi'ni gezerek programımıza devam ediyoruz. Akşam  Bend-i Mahi Çayı üzerinde yer alan Muradiye Şelalesi ve Balık göçü İncikefalı göçünü izledikten sonra Tendürek Dağı üzerinden Doğubeyazıt’a varış. Doğubeyazıt inşası 99 yıl süren ve Mehmet Paşa tarafından 1784'te bitirilen İshak Paşa Sarayı'nı tanıyoruz. Saray gezimiz sonrasında Gezilerimiz sonrasında– üzerinden Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubayazıt'a geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. DOĞUBAYAZIT 1. Gece

2.Gün: Nahçivan

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Mustafa Kemal Atatürk'ün "Türk Kapısı" olarak nitelediği Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ile kapımız, Dilucu Sınır Kapısı’ndan çıkış işlemlerimizi yaptırıp Nahçıvan’ a giriyoruz. Kura Nehri ile birleşerek Hazar Denizi’ne dökülen Aras Nehri üzerine inşa edilen Hasret Köprüsü'nden geçerek yaklaşık 1,5 saat sonra Nahçıvan Şehri’ ne ulaşacağız. Avtovağzal Meydanından, ortasında büyük bir bayrak bulunan ve Nahçıvan'ı kuş bakışı izleyeceğimiz Bayrak Meydanı’na Heydar Aliyev Meydanı’nda (öğle yemeği) 1. Dünya Savaşı’nda Nahçıvan’ da şehit olan Türk Askerleri anısına yaptırılan Türk Şehitliği, Atatürk Caddesi Büyük Bağ Meydanı, Gezimize Nahçıvan Halı Müzesi ile devam ediyoruz. 14’üncü yüzyılda askerlerin konaklama yeri olarak kullanılan müze,  gördükten sonra, Azerbaycan’ın eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev Müzesi, Mavi Camii gezimiz sonrasında, Türk kadını için yapılan en güzel abidelerden biri olan Mümine Hatun Türbesine gidiyoruz. Han Sarayı (Devlet Tarih- Mimarlık Müzesi) geziyoruz. Iğdır Ermeni Mezalimi Müzesi gezimizin ardından muhteşem otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. IĞDIR  2. Gece

3.Gün: Kars, Ani Harabeleri

Otelde sabah kahvaltı sonrası hareketle Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich ( Halashar ) Kilisesi, Büyük Katedral ( Fethiye Camii ), Tigran Honents ( Resimli ) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Rahibeler Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz. Ani Harabeleri, Selçuklular Dönemi’nde de iskân edildiği için Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğiz. Kars’a dönüş ve Kars’ta Kars şehir içi gezileri, Kars'ta kaşar ve bal alışverişi yapıyoruz Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Gece Kars sokaklarında yürüyerek gezimizi tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. KARS 3. Gece

4.Gün: Kars, Çıldır, Sarıkamış

bah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra, Çıldır gölü Buzda  kızak ve at bindikten sonra öğle yemeği  merkeze dönüş Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Fethiye Cami, Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Konservatuar ziyaret edilecektir. Kafkas Anıt Müzesi ve Kars Peynir Müzesi ve Sarıkamış’ a hareket. Sarıkamış'ta 60.000 şehidimiz adına yapılan Anıtı görüyoruz . Otele gidiş akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ERZURUM  4. Gece

5.Gün: Sarıkamış, Erzurum

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra, Erzurum gezimize başlıyoruz. Erzurum'da ilk olarak şehrin askeri valisi Hoca Cemalettin Yakut 1310 yılında yaptırılmış Yakutiye Medresesi'ni geziyoruz. Ardından mimari özelliklerinden XIII. yüzyıl sonlarında veya XIV.yüzyılın başlarında yapıldığı sanılan Çifte Minareli Medrese'yi geziyoruz ve (Öğle yemeği çağ kebap olarak yedikten sonra) sonrasında en büyüğünün Emir Saltuk'a ait olduğu ve XII. yüzyılın sonlarında yapıldığı sanılan 3 Kümbetleri geziyoruz. Gezilerimiz sonrasında Rüstem Paşa Kervansarayı diğer ismi ile Taşhan'a giderek yakınlarımıza hediye alıyoruz.ve sonrasında Türkiye`nin en yüksek rakımlı ili olan sonra Palandöken Dağı’nda serbest zaman ve Oltu Taşından yapılmış hediyeler alıyoruz. Bu alışveriş molamızın ardından uçuş saatimizden önce havaalanına hareket ediyoruz. Sabiha Gökçen Havaalanında inişimiz sonrası turumuzu sonlandırarak başka bir Paytur / Kaldetur Organizasyonunda görüşmek dileklerimiz ile sizlerden ayrılıyoruz.

Önemli Notlar

Nahcivan girişi sadece YENİ TC ÇİPLİ KİMLİK KARTI İLE olacaktır.

Belirtilen tur ücretimiz 2 veya 3 kişilik oda da kişi başı ücreti olup, turumuza tek kişi katılmak ve otelde tek kişi konaklamak isteyen misafirlerimiz için tek kişi (single) fark ücreti 2.500TL eklenmektedir.

Fiyatımız günün koşullarına göre verilmişti. %10’dan fazla gelen mazot zammına karşılık çıkan fark ayrıca yansıtılır.

Rehber, tur programında gezilecek yerler aynı kalmak şartı ile turun daha verimli hale gelmesi için tur günlerinde değişiklik yapabilir.

Promosyon turda sadece tarih değişikliği yapılır. Acente, gerekli durumlarda yeterli kişi sayısı olmadığı zaman tura 2 gün kala turu erteleme hakkına sahiptir. Aksi belirtilmedikçe bayram ve özel günlerde geçerli değildir.

Çocuk indirimleri iki (2) yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklara otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 02 yaş çocuklara koltuk alınması halinde ücret talep edilir.

Tur esnasında yaşanabilecek Resmi ve İdari tatillerdeki yoğunluğa bağlı beklemeler; Müze ören girişleri, Restoranlar, Feribot, Köprü, Araç Trafiği gibi mücbir sebeplerden dolayı Acentemiz Rehber, Tur Lideri Sorumlu değildir.

Grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.

Dahil/Hariç

 • Gidiş - Dönüş Uçak Biletleri
 • Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • Otellerde 4 Adet Açık Büfe Kahvaltı
 • Otellerde 4 Adet Açık Büfe veya Set Menü Akşam Yemeği
 • Programda Yer Alan Çevre Gezileri
 • Nahçivan’da Türkçe Rehberlik
 • Nahçivan ulaşımı ve gezileri
 • Rehberlik Hizmetleri
 • TÜRSAB Seyahat Sigortası
 • Müze ören yeri girişleri
 • Kafkas gecesi
 • Otelde ekstra harcamalar
 • Öğle yemekleri ve tüm içecekler
 • Özel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı

Turun Konumu

Saray, Nemrut Krater Gölü, Tatvan/Bitlis, Türkiye

SSS

Önemli Bilgilendirme / Tur Esnasında

Tur esnasında yaşanabilecek Resmi ve İdari tatillerdeki yoğunluğa bağlı beklemeler; Müze ören girişleri, Restoranlar, Feribot, Köprü, Araç Trafiği gibi mücbir sebeplerden dolayı Acentemiz Rehber, Tur Lideri Sorumlu değildir. Tur sırasında ihtiyacınız olabilecek malzemeleri (mevsimlik kıyafetler, yedek tişört – çorap vb. ayrı bir sırt çantası, poşet vb.) bir şeyin içinde her zaman yanınızda bulundurunuz. Herhangi bir ihtiyacınızda lütfen rehberinize danışınız ve tavsiye alınız. Herhangi bir probleminizde (sağlık, ilaç temini vb.) lütfen rehberinize bilgi veriniz. Rehberinizin uyarılarını, ören yerlerinde olan uyarı tabelalarında olan uyarı ve dikkat çekilmesi istenilen noktaları lütfen dinleyip okuyunuz. Grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz. Turlarımız; otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez ve bu hizmetlerden herhangi birinin ya da bir kaçının kullanılmaması halinde ücret iadesi söz konusu değildir. Otel konseptine veya doluluk oranına göre yemekler set menü olabilir. Çocuk indirimleri iki (2) yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklara otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Kurallar

Acente, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde haber vermek koşulu ile turu iptal etme hakkını saklı tutar. Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası minibüsle, 15-35 kişi arası küçük otobüs (midibus), 35 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez. Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden PAYTUR kesinlikle sorumlu değildir. Turlarımızda gezilecek bölgelerde yol kapanması, restorasyon vs. gibi durumlarda acentemiz sorumlu tutulamaz.

İptal - İade Detayları

Tüketicinin satın almış olduğu paket turu tek taraflı olarak iptal etmek istemesi halinde; Paytur Turizm’in sözleşme imzası ile birlikte tüketiciye verdiği tur programında belirtilen özel şartlar öncelikli geçerli olmak üzere; a) Turun başlangıç tarihine 30 gün kalaya kadarki iptallerde uçak ve vergiler düşükdükten sonra cezasız tam iade edilir. Turun başlangıç tarihine 30 gün kalaya kadarki iptallerde tur ücretinin tamamını ihtara gerek kalmaksızın defaten ödemeyi tüketici ve aynı sözleşme içerisindeki diğer katılımcılar kabul ve taahhüt eder. Ancak, paket tur iptallerinde taşımacı havayolu ise havayolunun uyguladığı cezalar da hesaba katılır. Biletleme yapıldıktan sonra kesinlikle ücret iadesi yoktur. Tüketici satın almış olduğu paket turu veya otel konaklamasını başka bir isme devredebilir ancak taşıyıcı tüzel kişiliklerinin ve konaklamacı tüzel kişiliklerinin kuralları göz önüne alınır. Devralan, sözleşmede imzası olmasa bile aynı şartlarda sözleşmeyi kabul etmiş sayılır. Yurtdışı paket turlarda vize gerekli ülkelerin elçilik kuralları da aynı şekilde göz önüne alınır. Ayrıca devralan bakiye ve devir sebebi ile doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Devralan, sözleşmede imzası olmasa bile iş bu sözleşme hükümleri ile aynen bağlıdır. Uygulamalarda acente aracı konumunda olduğu için ana hizmet tüzel kişilikleri (Taşımacı ve konaklamacı)nin iptal ve iade kuralları geçerli olup, acente tüketici aleyhine üzerine düşen sorumluluğu yerine getirir. İptal iade güvence paketi ücreti her tur için gün sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu paketi satın almak istediğinizde rezervasyon sırasında personelimize bildirmeniz gerekmektedir. Turlarımız minimum 16 kişi katılım olması halinde kesin kalkışlıdır. Mücbir sebepler veya Turumuzun 16 kişi altında kalması durumunda acente turu en yakın tarihe erteleme hakkını saklı tutar. Tarih uygunluğu olmayan misafirler turlarını veya acentenin düzenlediği eş değer turları bir yıl boyunca açık tarih şeklinde kullanabilir. İptal iade sigortası dışında da kesinlikle iade yapılmaz. Rezervasyon yapan tüm misafirler bu turun kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılır. Araçlarımız kişi sayısı doğrultusunda aynı koltuk sayısı ile araçlar temin edilmektedir.

Diğer Tur Bilgileri

Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir. Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır. Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir. Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir. Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden PAYTUR kesinlikle sorumlu değildir. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz PAYTUR temsilcisi tarafından bilgilendirilir.

Öneriler

Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir. Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız. Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz. Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız. Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız. Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

1618 No'lu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

1618 No'lu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TÜRSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler. Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle satın alınan paket tur hizmetinin verilememesi halini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Ferdi Kaza ve Mali Mesuliyet Sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)

Program Kopyalama ve Yayınlama

Bu tur programı, Paytur Turizm tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması ve yayınlanması suç oluşturur. Tüm hakları Paytur Turizm’e aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Paytur Turizm sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılır. Tur programımız, 6502 sayılı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 gözden geçirmek
Harika
0
Çok güzel
0
Ortalama
0
kötü
0
Korkunç
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Bir değerlendirme yazın

itibaren ₺0

Sorgu

Tarafından düzenlenmiştir

paytur

Member Since 2019

Bunları da beğenebilirsin